Socialdemokratai D.Grybauskaitei siūlo keisti charakterį

Rinkimų rezultatų viešbutyje „Naujasis Vilnius“ laukę socialdemokratai, prisiminę Seimo rinkimus ir LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus skydinėje praleistą naktį, patalpas pavertė „Centrine rinkimų skydine“, kurioje laukta ne pergalės, o antrojo rinkimų turo.

Sutrukdė D.Grybauskaitė

Laukti rinkimų rezultatų į viešbutį atėjo nemažai žinomų socialdemokatų partijos veikėjų – Vytenis Andriukaitis, Juozas Oleka, Zigmantas Balčytis, Justas Paleckis, Rimantas Vaitkus, Vilija Blinkevičiūtė, Gediminas Kirkilas, Česlovas Juršėnas, Kristina ir Algirdas Brazauskai bei kiti. Turbūt vienintelis, buvęs partijos lyderis ir šalies Prezidentas A.Brazauskas iškart nuspėjo rinkimų baigtį. „Nebus antro turo, nėra ko žmonių vėl kelti ir eiti iš naujo balsuoti, rezultatai aiškūs“, - dar nepaskelbūs pirmųjų rezultatų iš rinkimų apylinkių kalbėjo jis.

Paklaustas, kas socialdemokratų kandidatui Algirdui Butkevičiui, sutrukdė geriau pasirodyti rinkimuose, A.Brazauskas pradėjo juoktis: „Kas daugiau sutrukdė. Sutrukdė Dalia Grybauskaitė“.

Gerų žodžių tuomet dar kandidatei į prezidentus negailėjęs buvęs socialdemokratų lyderis, vis dėlto nepamiršo pasišaipyti ir iš mūsų politikų. Pasak jo, D.Grybauskaitė nėra dešinės pakraipos politikė, todėl konservatorių parama jai, yra ne kas kitas, kaip noras būti valdžioje. „Daug kas stovi šalia jos, ne tik Andrius Kubilius, o jei ją išrinks prezidentu, dar didesnė eilutė išsirikiuos“, - ironizavo A.Brazauskas.

Pasigedo dvasinių vertybių

Kiti socialdemokratai nebuvo taip skeptiškai nusiteikę, kaip A.Brazauskas, todėl kiekvieną kartą paskelbus, kad rinkėjų aktyvumas dar nesiekia 50 proc., per salę nuvilnydavo pasitenkinimo atodūsiai. Ne iškart, kad antro rinkimų turo nebus patikėjo ir A.Butkevičius.

Kelios minutės po 23 val. viešbutyje pasirodęs socialdemokratų kandidatas teigė, esąs patenkintas savo pasiektais rezultatais. „Kai pradėjau startuoti prognozės buvo labai liūdnos, tuo metu tikėjausi 1,6- 3 proc., o dabar, jei bus 12 proc., bus labai geras rezultatas“, - kalbėjo jis.

A.Butkevičiaus teigimu, pasirodyti rinkimų kampanijoje geriau, jam sutrukdė vėlyvas startas, žmonių nusivylimas politinėmis partijomis, per trumpi kandidatų debatai televizijos ir radijo laidose bei jau ne vienerius metus nemažėjantis D.Grybauskaitės populiarumas.

Vis dėlto, jis nors ir pabrėždamas, kad D.Grybauskaitė „turi gerą loginį mąstymą, greitai priima sprendimus“, negalvoja, kad ji taps gera prezidente. Pasak A.Butkevičiaus, prezidento darbas yra šiek tiek kitoks, nei D.Grybauskaitei teko dirbti, todėl gali būti sunku, jei ji nepasistengs suvienyti trijų institucijų – Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės. „Jos uždavinys bus ne tas apie kurį ji kalbėjo: kovosiu, naikinsiu, likviduosiu. Pirmas prezidento uždavinys bus kaip konsuliduoti tris valdžios institucijas, nes visuomenė laukia permainų. Jei tos konsulidacijos nebus, darbas bus labai sudėtingas, ypač žinant jos asmenines charakterio savybes. Jai dar reikės pagalvoti apie kai kuriuos dvasinius dalykus, dvasines vertybes ir moralinius aspektus, nes prezidentas yra moralės autoritetas“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Politinės kultūros stoka

Prieš vidurnaktį socialdemokratų štabas gerokai aptuštėjo – toliau laukti rinkimų rezultatų liko tik apie 30 žmonių. Tačiau būtent tada, salėje kilo didžiausias nepasitenkinimas. Į D.Grybauskaitės TV3 laidoje pasakytą frazę, kad jos dar nepasveikino nei vienas kandidatas, nes visi meldžiasi, kad būtų antras rinkimų turas, socialdemokratai reagavo ypač audringai. „Niekur neiname“, - pirštu į A.Butkevičių dūrė V.Andriukaitis.

Po keliolikos minučių A.Butkevičius prisipažino, kad šie žodžiai jį labai įžeidė. „Pasveikinsiu rytoj iš pat ryto, tikrai būčiau pasveikinęs šiandien, bet kai išgirdau jau išrinktos, bet dar nepatvirtintos prezidentės tokius žodžius. Vietoj to, kad ieškotų konsulidacijos tarp politikų, ji pasakė, kad dar nei vienas kandidatas jos nepasveikino tikriausiai dėl to, kad dabar meldžiasi, kad vyktų antras turas, žinote, tokiais žodžiais mėtytis. Man tokia politiko kultūra yra nepriimtina. Prezidentui tokius žodžius viešai sakyti? Manau politinės brandos jai trūksta“, - sakė socialdemokratų lyderis.

Dabar Seimo opozicijos lyderiu tapsiantis A.Butkevičius sakė jau turintis kai kurių planų, kaip stiprinti socialdemokratų partiją. Netrukus į ją turėtų įsilieti socialdemokratų sąjunga, bus stiprinamas bendradarbiavimas su Darbo partija, Rolando Pakso Tvarka ir teisingumu bei Valstiečių partija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių