Skydinės istorija: A.Siaurusevičius nori taikytis, fotografas nesutinka

Nacionalinio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius penktadienį vykusiame teismo posėdyje teigė sutinkąs taikytis su fotografu Irmantu Sidarevičiumi, su kuriuo rinkimų naktį vieno viešbučio skydinėje kilo konfliktas. Į teismą LRT vadovą padavęs fotografas taikytis nesutiko.

Fotografas jautėsi sužalotas

I.Sidarevičius, privataus kaltinimo tvarka kaltina LRT vadovą pernai spalio 13-osios naktį viešbutyje „Naujasis Vilnius" jį nesunkiai sužalojus ir iš jo siekia prisiteisti 80 tūkst. Litų.
„Jei jie atsiimtų skundą, ir mes atsiimtume savo skundą", - Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo posėdyje teigė A.Siaurusevičiaus advokatas Nerijus Kasiliauskas.
Posėdyje teismo iniciatyva buvo apklaustas į konfliktą tuomet iškviestas policijos pareigūnas Artūras Kozlovskis.

Nuo A.Siaurusevičiaus sklido alkoholio kvapas

Pasak pareigūno, minėtą naktį buvo gautas pranešimas, kad viešbučio „Naujasis Vilnius" restorane vyksta konfliktas.

A.Kozlovskis tvirtino, kad atvykusiam policininkui I.Sidarevičius parodė esą jo ranka buvo apdraskyta ir surašė pareiškimą.

„Mes, kaip tik atvykome, jis aiškino ir rodė, kad ranką apdraskė ir paaiškino, kad fotoaparatą sugadino", - tvirtino policininkas.

Tuo tarpu A.Siaurusevičius, A.Kozlovskio teigimu, jam įėjus į skydinę nesiskundė buvęs sužalotas. Pareigūnas patvirtino, kad nuo LRT vadovo sklido alkoholio kvapas.
„Alkoholio kvapą jutau, ar jis buvo neblaivus, pasakyti negaliu", - teigė liudytojas.

Kaltino bandymu atimti fotoaparatą

I.Sidarevičius bei jo advokatas Kristupas Ašmys tvirtino, kad fotografo skundas turėtų būti patenkintas.

„Sužalojimas buvo sukeltas tiesiogine prasme tyčia, buvo suvokti veiksmai, siekta palaužti pasipriešinimą ir sukelti pasekmes - atimti fotoaparatą. Kaip sunkinančią aplinkybę prašyčiau pripažinti A.Siaurusevičiaus girtumą", - teigė advokatas.

„Aš kaip buvęs žurnalistas pasakysiu...“

Tuo tarpu A.Siaurusevičius tvirtino esą pats nukentėjęs, o žurnalistai minėtą naktį neva peržengė ribas.

„Aš esu nukentėjęs šioje byloje, nedariau jokio aktyvaus veiksmo, ir šita byla absurdiška, nes mane užpuolė ir sumušė.(...) Aš kaip buvęs žurnalistas pasakysiu, kad žurnalistas turi daug teisių, bet jos turi ribas, nes šiuo atveju įvykiai buvo kuriami (...) Viešas žmogus turi teisę į viešą gyvenimą, aš manau, kad šita byla padės išspręsti, ką gali žurnalistai, o ko negali", - tikino LRT vadovas.

Teismas savo verdiktą turėtų skelbti rugsėjo 18 dieną.

Atėmė fotoaparatą ir išstūmė pro duris

A.Siaurusevičius teismui taip pat yra padavęs ieškinį, kuriame I.Sidarevičius ir tuometinis dienraščio „L.T." fotografas Valdas Kopūstas kaltinami pernai spalio 13-osios naktį viešbutyje „Naujasis Vilnius" nesunkiai sutrikdę jam sveikatą.

Nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius į incidentą pateko pernai spalio 13-osios naktį viešbutyje „Naujasis Vilnius", kur tuo metu buvo įsikūręs Socialdemokratų partijos Seimo rinkimų štabas.

Po vidurnakčio į viešbutį atvykęs, kaip manoma, neblaivus LRT vadovas supainiojo duris ir pateko į elektros skydinę. Čia jį užklupo žurnalistai. Jiems pamėginus atidaryti skydinės duris ir nufotografuoti, kas vyksta viduje, A.Siaurusevičius iš I.Sidarevičiaus atėmė fotoaparatą ir išstūmė jį pro duris.

Žurnalistus kaltino jo teisių suvaržymu

Fotografas, teigdamas, jog nukentėjo nuo LRT vadovo, į viešbutį iškvietė policijos pareigūnus ir parašė pareiškimą prašydamas patikrinti LRT vadovo blaivumą.
Atvykę policijos pareigūnai po kelių valandų išsivežė LRT vadovą į Vilniaus miesto 1-ąjį policijos komisariatą ir patikrino jo blaivumą.

Komisariate LRT vadovas parašė pareiškimą, kaltindamas įvykį nušvietusius žurnalistus jo teisių suvaržymu ir jo sveikatos sutrikdymu.

Spalio 14 dieną LRT taryba nusprendė, kad į incidentą įsivėlęs A.Siaurusevičius gali toliau vadovauti nacionaliniam transliuotojui ir pareiškė jam griežtą papeikimą.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių