Quantcast

Siūloma atskirti gydomąjį ir negydomąjį masažą

Seimas pradėjo svarstymus dėl gydomojo ir negydomojo masažo paslaugų atskyrimo. Tai padaryti siūloma jau nuo lapkričio.

Tačiau Lietuvos masažuotojų asociacija baiminasi, kad tokiu atveju paprasti masažistai gali likti be jokių kvalifikacinių reikalavimų. Jie būtų keliami tik gydomojo masažo specialistams.

Parlamentarai šią savaitę priėmė svarstyti Sveikatos komiteto narių parengtas Asmens sveikatos priežiūros praktikos įstatymo pataisas ir toliau jas svarstys birželio 8-ąją. 

Komiteto pirmininko Antano Matulo teigimu, siūloma vietoj asmens sveikatos priežiūros specialisto masažuotojo įteisinti naują – gydomojo masažo profesinę kvalifikaciją.

„Įstatyme įteisinta masažuotojo specialybė, o jai ministro įsakymu nustatyti griežti išsilavinimo

reikalavimai, licencija. Ir buvusioje Vyriausybėje, ir dabartinėje nutarta, kad vis dėlto tas sąvokas reikėtų išskirti ir išsaugoti darbo rinkoje daugybę žmonių, kurie teikia taip vadinamą ne gydomąjį masažą, bet atpalaiduojantį, veido, aromo. Yra daugybė masažo rūšių, kurioms nebus taikomi griežti reikalavimai“, – pristatydamas pataisas aiškino A. Matulas.

Pasak „valstiečių“ frakcijos nario Antano Vinkaus, atskyrus masažo paslaugas negydomojo masažo praktika žmonės galės verstis be perteklinių apribojimų, o gydomajam masažui reikės papildomo paruošimo.

„Praktikoje yra nemažai atvejų, kai masažai teikiami ne sveikatos priežiūros įstaigoje ir vargu ar  atitinka visus reikalavimus“, – teigė jis.

Asociacija: reikia daugiau reikalavimų

Prieš kelerius metus įkurtos Lietuvos masažuotojų asociacijos buvusios valdybos pirmininkės Auksės Bakanienės teigimu, asociacija siekia, kad tik įgijęs masažuotojo kvalifikaciją žmogus spręstų, kokią kryptį rinktis.

„Nes kai mokaisi, susipažįsti su anatomija, fiziologija (...) Kai darai masažą, gali kai ko neįtarti, žmogus pats gali nežinoti, kad turi kokią išvaržą ar kokį kitą susirgimą, uždegiminių procesų, opelių, o asmuo, kuris nori masažuoti, baigęs dviejų dienų kursus, nepastebi, gali įvykti visokių dalykų“, – svarstė A. Bakanienė.

„Todėl tas, kuris liečiasi prie kito žmogaus, turi turėti profesinių žinių. Ir kad klientui būtų aiškiau, kad atėjo pas specialistą, kuris turi masažuotojo kvalifikaciją“, – pridūrė ji.

Pasak asociacijos atstovės, kol kas negalima pasakyti, kiek būtų vieną ir kitą paslaugą teikiančių masažuotojų.

„Nėra statistikos, nes realiai to kito masažo Lietuvoje tarsi nebuvo. Pagal įstatymus buvo tik gydomasis masažas, nes masažo terminas priklausė gydymo sričiai. Tad visi, kurie siūlė kitokį masažą, dangstėsi kaip galėjo – skelbėsi teikią grožio paslaugas. Situacija nebuvo normali“, – BNS tvirtino asociacijos atstovė.

A. Bakanienės teigimu, dabar Lietuvoje yra apie 3 tūkst. masažuotojų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pabaiga

Pabaiga portretas
As visuomet savo masaza prasau pabaigti malonia pabaiga.

glostymas

glostymas portretas
zmogus zmogu pasisiulo paglostyt ir reik sertifikatu? kas yra masazas? taigi kuno glostymas. kartais jis gydo, kartais negydo. kartias siap glostoma, be rimto tikslo, kam reik sertifikato tam?

Bla bla

Bla bla portretas
Koroche vėl babkiu trūksta!!! Du tūkstančiai euriuku padesyt į mokamaja įstaigą ir turesite liudijimą!!! Valio draugai!!!!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių