Quantcast

Siūlo riboti karjeros galimybes prasižengusiems tarnautojams

Seimo narė Agnė Bilotaitė antradienį Seime įregistravo pataisas, kuriomis siekiama prasižengusiems tarnautojams apriboti galimybes toliau siekti karjeros valstybės tarnyboje.

„Yra daug atvejų, kai valstybės tarnautojai, pažeidę įstatymus, siekia išvengti atsakomybės pasinaudodami savo statusu bei įstatymų spragomis. Turėtų būti priešingai - valstybės tarnautojų padarytus nusižengimus būtina itin griežtai vertinti ir jų netoleruoti“, - sako teikiamų pataisų autorė.

Pasak A.Bilotaitės, šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas leidžia prasižengusiems pareigūnams, savo noru pasitraukusiems iš valstybės tarnybos, išvengti tarnybinės atsakomybės ir pakartotinai gauti darbą valstybės tarnyboje.

„Tokia praktika yra ydinga, ją būtina keisti“, - teigia Seimo narė, pridurdama, jog valstybės tarnautojas turi būti nepriekaištingos reputacijos.

Šios pataisos turėtų suvienodinti Valstybės tarnybos įstatymo ir Vidaus tarnybos statuso nuostatas, kurios kartais prieštarauja viena kitai.

Jose numatyta, jog tarnybiniai tyrimai dėl valstybės tarnautojų veiklos privalo būti užbaigti ir tais atvejais, kai pareigūnas pasitraukė ar buvo atleistas iš pareigų.
Taip pat siūloma prailginti tarnybinės nuobaudos skyrimo senaties terminą, kai tai būtina, ir nustatyti, kad asmuo, atleistas iš vidaus tarnybos už tarnybinį nusižengimą, negalėtų būti priimtas į vidaus tarnybą 5 metus nuo atleidimo dienos.

A.Bilotaitė primena, kad dabar pasitaiko atvejų, kai prasižengę pareigūnai yra atleidžiami iš pareigų, išeina savo noru arba perkeliami į kitas pareigas ir taip išvengia tarnybinės atsakomybės bei gali pretenduoti eiti pareigas kitose vidaus tarnybos įstaigose, nepraėjus 5 metams nuo atleidimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių