Siūlo bausti butų savininkus, slepiančius rūkančiųjų balkonuose tapatybes

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas ketina pateikti parlamentui Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti atsakomybę už draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pažeidimus.

Beje, už atsisakymą nurodyti rūkaliaus duomenis pareigūnams siūloma bausti ir buto savininką – nuo 90 iki 150 eurų bauda.

Pagal siūlomą Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, buto arba patalpos savininkui ar kitų daiktinių teisių turėtojui Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymas užtraukia baudą nuo 90 iki 150 eurų.

Taip pat siūloma nustatyti, kad administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, gali būti pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, kenčiančio nuo rūkymo, pareiškimą. „Nesant tokio pareiškimo, policijos ir savivaldybių pareigūnai neturėtų pareigos tirti tokių administracinių nusižengimų“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Todėl Administracinių nusižengimų kodekse siūloma nustatyti, kad „administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, deklaravusio gyvenamąją vietą tame daugiabučiame name, arba asmens, gyvenančio tame daugiabučiame name ir Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka atleisto nuo pareigos deklaruoti gyvenamąją vietą, arba šio asmens įgalioto atstovo arba atstovo pagal įstatymą pareiškimą, su kuriuo turi būti pateikiami duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje, faktą ir aplinkybes.“

Kodekso pataisas inicijavęs ir parengęs Seimo narys „valstietis“ T. Tomilinas siūlo, kad jos įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.

Šiuo metu įstatyme dar nėra įtvirtintas draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose. Todėl galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse nėra numatyta ir atsakomybė už tokius pažeidimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Man 70 metu,rukau na ir ka? Kur rukyti kas pasakys,nusileidus i kiema uz 2 metru gatve,uz jos vaiku zaidimo aikstele,kitoje puseje namo parkelis mazytis, ten sedi mamos su vaikuciais.Ar seimas vadovaujasi tik tuo kad priimti bet koki istatyma,ar buvo atlikti oro tarsos tyrimai rukant balkone kiek kenksmingu medziagu papuola i kita buta.Net masina sildant po langais butuose neaptinkama kenksmingu medziagu virsijant normas.Jei uzuodi kvapa tai nereiskia kad yra kengsminga sveikatai.Kas ruke tai ir rukys.Pabandykite prastumti istatyma nutraukti tabako gaminiu gaminima ir isspresite klausima,tik neuzmirskite iterpti baudu uz isigijima ir naudojima.

aš portretas
pritariu, nes vasarą mano langai būna nuklijuoti pelenais - rūko viršutiniuose 12-13 aukštuose gyvenančios nuomininkės, o pelenus nubraukia į palangę, kurie vėliau nukloja žemesnių aukštų langus, nuorūkos nugula mūsų balkonuose. Pasakai, kad taip nedarytų, tai tik nusijuokia.

Kas vėl per nesamonės?

Kas vėl per nesamonės? portretas
Visu pirma šįtą pažeidimą reikia užfiksuoti, kad įrodyti. Kaip tai bus daroma? Tuo labiau mano asmeninė nuosavybė. Filmuos, fotkins, tai kokia čia teisė į privatumą ir pan.? Prasilenkia su Konstitucija ir kitais teisės aktais. Vėl prasideda nesamonės. Jums ten nėra ką veikt ten?
VISI KOMENTARAI 87
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių