Signatarams prezidentas dėkojo už galimybę rašyti savo, o ne svetimos šalies istoriją

 • Teksto dydis:

Šalies vadovas Gitanas Nausėda signatarams, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyviams dėkojo už galimybę rašyti savo, o ne svetimos šalies istoriją.

„Galbūt jus daug kas protino neskubėti, bandė atšaldyti, bet jūs nelūkuriavote. Laisvės keliu žengėte priekyje, žinodami, kad priklausote nebe sau, už jūsų stovi tauta – jos praeitis, dabartis ir ateitis“, – sakė prezidentas šventiniuose pusryčiuose, į kuriuos antradienį buvo pakviesti signatarai, sąjūdiečiai.

Kaip pranešė Prezidentūra, prezidentas su žmona Diana duoti pradžią šventiniams renginiams norėjo pagerbdami tuos, nuo kurių prasidėjo kelionė į laisvę.

Prezidentas pažymi, kad už vedlių į laisvę pečių buvo šimtai tūkstančių sovietinio režimo tremtinių, žuvusių miško brolių, taip pat ir naujai nubudusi visuomenė, „Sąjūdžio vedama pajutusi, ką reiškia pilnakraujis, orus gyvenimas, ir kad nuo šiol kitoks bus nebeįmanomas“.

„Už jų pečių – ir laisvėje užaugusi karta, kuri jau nebežino, ką reiškia kelti ne savo vėliavą, todėl gyva istorinė atmintis padės suvokti jai laisvės kainą ir atsakomybę saugoti tai, ką gavo kaip dovaną“, – sako šalies vadovas.

Žodžio tarti taip pat buvo pakviestas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Kritiškai apžvelgęs praėjusio trisdešimtmečio pamokas, jis pasidžiaugė, kad „jaunimas junta Tėvynės gynimo prasmę“.

Lietuva šiemet mini nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. 1990 metų kovo 11 dieną po pusę amžiaus trukusios sovietų okupacijos Lietuvos parlamentas priėmė aktą, kuriuo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Dokumentą pasirašė 124 signatarai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pranas Pričkus

Pranas Pričkus portretas
Tai KGBistai užslaptinti 75-iems metams rašantys mums istoriją saviškiai? Mes rašome nusikalstamos Lietuvos teisėsaugos istoriją, atatinkamu laikotarpiu bus kaltinami buvę ministrai, prezidentai, teisėjai ir kiti nusikalstamos gaujos nariai, o ne kaip dabar vardijamos represantų pastatai ar jų sienos: rašo priėmė nutartį, paliko galioti teismas. Būtina mums rašyti jų pavardes pvz. tuo metu prezidentu buvo tas, teisingumo ministras buvo tas, generalinis prokuroras buvo tas ir t.t., o dabar visur rašoma apie pastataus, temti tuos išsigimėlius iš pastatų ar iš už sienų, kitaip nieko nepakeisim

kauniete

kauniete portretas
"….near uz ka ?dekoti?? " tai ir tupek kampe Tie musu tautieciai ejo ten ,kur Nepriklausomybe!! Kur [dabar }as ir TU,zmogau. o pasiekti toki lygi ,kaip TEN ! vakaru valstybese ----reikia padirbeti SVENTAI!!! kaip[[[kaip zydai Egipto tremtyje]]] ir dirbant SAU ---- ateityje busime neprastesni ,nei belgai ,liuksenberg,Monakas ar kitos mazos darbshcios ,,valstybeles ,,juk turtingos tampa ne stebuklu lazdele mostelejus ,,Daug darbo reikia pasiekti norima lygi ..T ik kad I seima klounai "isitrina" ir savo "vaidyba" "duris uzdaro i visuotina gerbuvi ,, O signatarams--ACIU-- ne mes ,tai musu vaikai gyvens puikiai[[be eiliu -juokdariniu .be jaucio kanopu ,,zvengianciu parduotuviu vitrinose --brrr]]

Nera žodžių \\\\\.../////

Nera žodžių  \\\\\...///// portretas
už ką jiems dėkot?????????????????????,kad Lietuva ES dugne.O tie "signatarai" tik kad rentas gaut.Kam jie iš vis buvo reikalingi.???????????.Tragikomedija,tik Lietuvoj tokie stebūklai daros.---Kodėl nei vienoj buvusioj TSRS respublikoj tokių signatarų nebuvo.Manau kad neturėjo nuosavo lianzborgo.Kxe kxe kxe, šunauja.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių