Šiaulių meras: ruso įsteigtai įmonei sklypas prie NATO bazės skirtas atsitiktinai

 • Teksto dydis:

Tai, kad Šiaulių miesto savivaldybė nutarė išnuomoti sklypą verslininkams netoli NATO oro policijos misijai naudojamo Zoknių oro uosto - atsitiktinumas, sako Šiaulių meras socialdemokratas Justinas Sartauskas.

„Pirmiausia reikia nepainioti įmonių su rusiškomis ar ukrainietiškomis. Mes pasirašėme sutartį su Lietuvoje registruota kompanija „Rail Skyway systems Ltd“. Tai yra lietuviška įmonė. Kad jos steigėjas rusas - kitas dalykas. Bet tokių įmonių Lietuvoje nemažai“, - BNS ketvirtadienį sakė J.Sartauskas, paklaustas, ar nesidomėta investuoti žadančios įmonės kapitalo kilme bei kitomis aplinkybėmis.

Anot jo, pasirašyti sutartis su Lietuvoje registruotomis įmonėmis, kurioms atstovauja užsienio kapitalas - įprasta praktika, esą Šiauliai analogiškomis tai padarė ir su Ukrainos, Danijos, Italijos kapitalo įmonėmis Lietuvoje.

Jis patikino, kad sudarydama investicijų sutartį su „Rail Skyway systems Ltd“ savivaldybė apsiribojo Registrų centro informacija netikrindama galimų sąsajų su Rusija ar kitų detalių.

„Visa kita perima valstybė, yra tam tikra sąranga - yra struktūros, kurios žiūrėjo iki tol: įmonė galėjo būti registruota Šiauliuose ar Lietuvoje. Iš kur ateina kapitalas, tai jau ne savivaldos reikalai“, - sakė meras.

Jis taip pat sakė, jog nėra pagrindo ketvirtadienį Seime konservatorių išsakytiems nuogąstavimams, kad prie Zoknių aviacijos bazės gali būti steigiama „Rusijos specialiųjų tarnybų veikimo metodais pagrįsta priedangos organizacija“.

„Valstybė mūsų tikrai ne Afrikoje, ne danguje (...). Jei matys valstybė, kad investicijos eina ne tokios, kokios valstybėje leidžiamos, be abejo, nieko neįveš. Manote, kad ši įmonė bus uždara, apsitvers tvora, ir neįeis nei mūsų statybininkai, elektrikai, nei mokesčių inspekcija, medikai? Kvepia mistika - kažkas kažkokius šnipinėjimus darys, o mes nieko nematysime? Tikiu mūsų valstybės stiprumu. Ji yra pajėgi nustatyti - verslas legalus ar nelegalus“, - kalbėjo meras.

Anot jo, tai, kad šioje teritorijoje įkurta laisvoji ekonominė zona bei pramonės parkas - atsitiktinumas, nes iš pradžių tinkamo sklypo ieškota visoje Lietuvoje, ypač Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje.

„Bet ten nėra tokių sklypų. Čia visiškas atsitiktinumas, galime sakyti, nukrito meteoritas ir būtent į tą vietą pataikė“, - sakė J.Sartauskas.

Šiaulių savivaldybės sutartyje su „Rail Skyway systems Ltd“ numatyta, jog mainais už investicijas du šalia Zoknių oro uosto esantys sklypai, iš viso užimantys 30 ha, įmonei išnuomoti 99 metams.

Iki 2016 metų „Rail Skyway systems Ltd“ įsipareigoja sukurti ne mažiau kaip 50 darbo vietų bei investuoti ne mažiau nei 20 mln. litų, o iki 2018 metų pabaigos - iš viso sukurti ne mažiau nei 150 darbo vietų ir investicijas papildyti iki 60 mln. litų.

Savivaldybė įsipareigoja tik iškirsti sklypo želdinius.

Kaip nurodė meras, sutartyje numatyta, jog per metus įmonė turi parengti sklypo projekto detalųjį planą, numatantį, kur bus kokie statiniai, parengti jų techninius projektus. Per pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo turi būti gauti statybos leidimus. Neįvykdžius šių sąlygų, savivaldybė, anot jo, turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį bei pasiimti 1 mln. litų, kurį investuotojas įsipareigojo įnešti kaip garantą. Jei sandoris nepasisektų, šios sumos, anot Šiaulių vadovo, užtektų kompensuoti visiems savivaldybės patirtiems nuostoliams.

Jis taip pat tvirtino, kad savivaldybė nežino nei kas bus statoma, nei kokio pobūdžio darbo vietos bus kuriamos.

„Mes niekada nežinome, kokie statiniai (...). Kiekvienas investuotojas pagal savo gamybos pobūdį kuria darbo vietas. Prisimenant istoriją, svarstėme, kad galbūt įrašykime - aukštųjų technologijų, IT specialistai. Bet kai pradėjome diskutuoti, buvo klausimas - o apie kokias gamybas šnekame? Tada parašėme konkrečiai - darbo vieta. Ar bus šlavėjų įmonė, ar sklandytuvų, ar kosminė įmonė - mums visiškai nesvarbu, svarbu, kad būtų registruotos „Sodroje“ darbo vietos. Nė vienai įmonei niekada nekėlėme reikalavimų, kiek ji turi turėti inžinierių, kiek kitų darbininkų“, - sakė meras.

Ketvirtadienį skelbiamoje publikacijoje delfi.lt nurodo, kad Londone registruota įmonės „Rail Skyway Systems“, kurios padalinys „Rail Skyway Systems Ltd“ registruotas Lietuvoje, turi užmojų įgyvendinti dešimtimis milijardų eurų vertinamus moderniems styginio transporto projektus Europoje, Azijoje, Australijoje bei investuotojams skirtuose forumuose internete neva siūlo pirkti akcijas.

Opozicijos lyderis, konservatorius Andrius Kubilius ketvirtadienį Seime išreiškė nuogąstavimus premjerui Algirdui Butkevičiui, jog šalia oro pajėgų bazės Zokniuose bandoma įrengti „prieš NATO ir Lietuvos saugumą nukreiptą rusų valdomą Rusijos specialiųjų tarnybų veikimo metodais pagrįstą priedangos organizaciją“.

A.Butkevičius žadėjo pasidomėti situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Wica

Wica portretas
toks vaizdas, kad Šiaulių savivaldybėje vien žiopliai ir netikėliai sėdi

jg

jg portretas
Tada reikia pasidometi ir Kkaipedoj kas ika nuomoja...

manau

 manau portretas
Manau tokiu atsitiktinumu neturetu buti .Turejo pasidometi kas nuomojasi ir kur tas sklypas. Toks savivaldybes valdininku poziuris i Lietuvos sauguma neleistinas.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių