Seimo valdyba sudarė darbo grupę dėl Genocido tyrimo centre kilusių problemų

Trečiadienį Seimo valdyba sudarė darbo grupę, kuri gilinsis į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) problemas.

Darbo grupei vadovaus Seimo vicepirmininkai – konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimo valdyba pavedė darbo grupei išvadas ir rekomendacijas pateikti iki Seimo pavasario sesijos pradžios – šių metų kovo 10 d.

Darbo grupėje dirbs trys Seimo valdybos nariai – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas ir Julius Sabatauskas, taip pat Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Žmogaus teisių komitetų deleguoti atstovai – Seimo TS-LKD frakcijos nariai Arvydas Pocius ir Andrius Navickas, „valstietis“ Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis ir  socialdemokratas Tomas Bičiūnas.

Darbo grupė ketina išanalizuoti situaciją centre ir pateikti rekomendacijos tolesnei jo veiklai. Seimo vicepirmininko P. Saudargo siūlymu darbo grupė nesigilins į galimus teisinius reguliavimo pakeitimus, o savo darbą koncentruos į centre kilusio administracinio konflikto sprendimą.

Pasak Seimo vicepirmininko J. Jaručio, darbo grupė turėtų padėti susikalbėti tarp vadovybės ir darbuotojų. „Jeigu būsime tuo mentoriumi – tai būtų gerai“, – mano jis.

Seimo valdyba yra pritarusi Seimo pirmininkės pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos siūlymui paprašyti Valstybės kontrolės atlikti auditą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre.

ELTA primena, kad centro darbuotojai kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės. Kreipimesi teigiama, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme.

Darbuotojai taip pat reiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas ir kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams.

Pernai birželio pabaigoje naujuoju centro direktoriumi buvo paskirtas Adas Jakubauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal

Gal portretas
Nereikėtų apibendrintai įvardinti"konfliktas tarp darbuotojų ir naujosios administracijos vadovybės".Darbuotojai/os turi labai konkrečius vardus ir nesunkiai identifikuojamus interesus.Centre kalba,kad reikia prisiminti seną kaip pasaulis posakį-ieškok moters......
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių