Seimo narys A. Šimas apgailestauja dėl į saliutavimą panašaus rankos mosto

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, „valstietis“ Audrys Šimas išsakė apgailestavimą dėl savo veiksmo, kuris papiktino žydų bendruomenę, nes priminė nacių saliutavimą. 

„Paaiškiname, kad Seimo narys minėtame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje ne kartą kėlė rankas balsuodamas ar norėdamas pasisakyti“, – BNS trečiadienį sakė jo patarėja Aldona Jakavonienė.

„Seimo narys apgailestauja, jeigu jo rankų judesiai pasirodė dviprasmiški ir sudarė įspūdį įvairioms interpretacijoms“, – pridūrė ji.

Su pačiu Seimo nariu BNS susisiekti nepavyko.

Lietuvos žydų bendruomenė trečiadienį pranešė, kad kreipėsi į Seimo pirmininką ir komitetą, prašydama ištirti vaizdo įrašą, kuriame matomas balsavimo metu galimai saliutuojantis Seimo narys.

Toks gestas, kuris aiškiai replikuoja nacių laikų, Hitlerio šlovinimą ir garbinimą, žydui ir ne tik žydui asocijuojasi su brutaliausiu būdu menkinama, žudoma ir žeminama žydų bendruomene.

Bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky BNS teigė, kad ketinama dėl įvykio kreiptis ir į prokurorus.

„Dabar mes paprašėme ištirti įvykį Seimo pirmininko ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto. Kreipėmės oficialiai, kreipsimės ir į prokuratūrą, prašydami ištirti, jeigu tai yra tiesa, tai turėtų būti viena reakcija, jeigu tai yra falsifikatas, kas ir kokiu tikslu tą falsifikatą paleido į viešumą“, – sakė F. Kukliansky.

„Toks gestas, kuris aiškiai replikuoja nacių laikų, Hitlerio šlovinimą ir garbinimą, žydui ir ne tik žydui asocijuojasi su brutaliausiu būdu menkinama, žudoma ir žeminama žydų bendruomene“, – teigė ji.

Sumontuotas vaizdo įrašas su ištrauka iš gegužės 20 dieną vykusio NSGK posėdžio patalpintas „Youtube“ platformoje.

Seimo komitetų posėdžiai transliuojami parlamento „Youtube“ kanale. Minėtas įvykis matomas gegužės 20 dienos oficialiame pilname NSGK posėdžio įraše, apie 1 val. 26 min. 20 s.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

žinia

žinia portretas
НЕОПРОВЕРЖИМЫЕ ИСТОРИЧЕСКИЕ ФАКТЫ ПРЕСТУПЛЕНИЙ КРАСНЫХ ЕВРЕЕВ. 1.Писатель А.Солженицын (Нобелевская премия): - Кремлевские коммисары ЕВРЕИ после захвата власти в 1917 г. убили 60 миллионов русских, 200 тысяч православных священников.Cталин – ЕВРЕЙ; 2.Красные ЕВРЕИ в 1932-1933 организовали Голодомор – массовое убийство голодом 11 миллионов оккупированных украинцев; 3.Под видом депортаций красные ЕВРЕИ организовали массовые убийства крымского татарского.чеченского.ингушского народов; 4.Под видом депортаций красные ЕВРЕИ после 1945 г. убили миллион литовцев; Необходим второй НЮРНБЕРГКИЙ суд по этим преступлениям красных евреев ( без.срока давности).В этом нуждается, во первых,русский народ.

Anonimas

Anonimas portretas
O nusipersti galima be zydu leidimo?

...

... portretas
Šarūniuk, tau ant ausų makaronus kabina, o tu ir tiki, juos toliau platini?.. NES - JEIjiems pas mus taip blogai, KODĖL jie čia VIS veržias, KO jie ČIA tikruosius gyventojus siutina?.. naujos Palestinos trokšta?
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių