Seimo komitetas – už draudimą parduotuvėse viešai eksponuoti rūkalus

Seime skinasi kelią sveikatos apsaugos ministro siūlymas uždrausti parduotuvėse viešai eksponuoti tabako bei su juo susijusius gaminius ir įrenginius.

Ministras siūlo, kad jų negalėtų pasiimti patys pirkėjai.

Aurelijus Veryga sako, kad patys prekybininkai spręs, kaip nuo pirkėjų paslėpti rūkalus.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pritarė tokiai iniciatyvai: už balsavo septyni jo nariai, po du buvo prieš ir susilaikė. Draudimas įsigaliotų nuo 2020 metų lapkričio, o ne nuo 2022 metų gegužės, kaip siūlė Vyriausybė. 

„Tai paprasta ir nesudėtinga priemonė, leisianti (...) pirmiausia eliminuoti iki šiol išliekantį tam tikrą tabako gaminių reklamos aspektą. Pati pakuotė, jos padėjimas šalia pirkėjo, jos rodymas yra naudojamas kaip tam tikra rinkodaros priemonė“, – komiteto posėdyje kalbėjo A. Veryga.

Jis pripažino, kad prekybininkai gudrauja ir pakuotes suguldo, kad matytųsi tik ta pusė, kur nėra užrašų apie rūkymo pasekmes.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) skyriaus laikinasis vedėjas Juozas Abramavičius teigė, kad ne viena valstybė Europos Sąjungoje tokią tvarką jau taiko.

Tuo metu Tabako gamintojų asociacijos atstovas Arnas Neverauskas pareiškė, kad nė vienoje šalyje, kur tabakas parduodamas „iš po prekystalio“, nesumažėjo rūkalų suvartojimas ar rūkančiųjų skaičius.  

Pasak A. Neverausko, Lietuvoje tabako gaminiais prekiauja 4,8 tūkst. vietų, iš jų 800 yra didieji prekybos tinklai, todėl gali nukentėti smulkus verslas.

NTAKD atstovas  taip pat pripažino abejojantis, ar tokia priemonė nuo rūkymo sulaikys jau ne vienerius metus rūkančius žmones. 

„Žmonių, kurie rūko ir nenori atsisakyti šio įpročio, nesulaikys – jie žino, ką rūko.  Sulaikys naujus rūkorius, jaunimą“, – teigė jis. 

Liberalas Jonas Liesys prognozuoja, kad toks prekybos būdas paskatins šešėlį, kuris, pasak kito komiteto nario Kęstučio Bartkevičiaus, siekia 19 proc.

Dabar prekybininkams nenumatytas draudimas viešai eksponuoti tabako gaminius.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Svarbu kad prezikai viešai reklamuojami... :s

earth king

earth king portretas
gėda gėda tikra žodžio prasme, kur matyta kur yra tiesa o kur pono kuriamus citatu akciju p,v ,m pakėtai mėtomi, ir kas diena, kuria reformas, vis po dvi viename, šiandiena cigaretes alkocholis, etilo spiritas rytoj vaistu kainu kaitaluojimas, vaistininkai net nespėja suktis ir nežino kas bus rytoj, šito psicho, juk yra problemos su psichika, net makaule nuskuto , ar taip pono pasekimas gėda turėk nors žmonos akise, nesugebi nemiga tvarko žinoma juk depresijos šio metu vyksta žmonių sveikatoj, juk saules spinduliu truksta dainos trumpo ilgio ,taip ir kenčia žmoniu sveikatai, negali eik šalin, nemaišik, dirbti, juk niekur tokio vaizdo nėra kaip pas mus, tik vien kainu kainu kėlimas o kur gėdos jasmas dingo, žmoniu akise esi menkysta, negerbiamas, juokiasi iš tamstos žmones, už fokusus, neteisingo noro, atleisk bet eik pailsėti,

123

123 portretas
kaip truksta statybininku broko vilniuje... kad kokia plyta butu netinkamai "primuryta"
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių