Per šalį praūžė galinga audra: virto medžiai, kai kur nėra elektros

Ugniagesiai po ketvirtadienio vakarą siautusios audros gavo 92 pranešimus apie nuo vėjo ant kelių ar kitur nuvirtusius medžius. Šiuo metu be elektros likę keli gyventojų.

Dėl ketvirtadienio vakarą per Lietuvą praūžusios audros be elektros dar yra likę iki kelių tūkstančių „Elektros skirstymo operatoriaus“ (ESO) klientų, pranešė bendrovė.

11 val. duomenimis, daugiausia elektros neturi atokiose vietose, vienkiemiuose esantys klientai, kur dėl praūžusios audros, virtusių medžių ar jų šakų, fiksuojami sudėtingesni gedimai. Tai gali būti keliose vietose nutrūkę elektros laidai, lūžusios elektros oro linijų atramos ir pan.

Pasak T. Kavaliausko, nuo ketvirtadienio pavakarės įsismarkavusi audra be elektros iš viso buvo palikusi apie 100 tūkst. ESO klientų – Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Alytaus regionuose. Gyventojai elektros neturėjo įvairiose vietovėse, skirtingu laiku.

ESO atstovo teigimu, operatyvus daugiau nei 100 ESO inžinierių ir rangovų darbas lėmė, kad jau 22 val. be elektros buvo likę virš 25 tūkst. klientų.

Tuo metu ugniagesiai-gelbėtojai dėl audros padarytos žalos sulaukė 92 iškvietimų. Daugiausia – dėl ant kelių nuvirtusių medžių, elektros linijų atramų ir apgadintų pastatų. Pranešimų apie nukentėjusios žmones negauta.

Vienas medis Vilniuje nuvirto ir apgadino automobilį, BNS penktadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas.

Stichinė riba

Ketvirtadienio vakarą siautusios stiprios liūtys su perkūnijomis kai kuriuose Žemaitijos rajonuose siekė stichinę ribą, teigia sinoptikai.

„Žemaitija ir pajūris ketvirtadienio vakaro valandomis stipriausiai gavo tų audrų – gan intensyvios liūtys praėjo su perkūnijomis, Mažeikiuose kruša iškrito, lietaus kiekis buvo labai didelis. Ne tik Mažeikiuose, bet ir kitose Žemaitijos vietose iškrito daugiau nei 30 milimetrų lietaus, pavienėse vietovėse – iki 50 milimetrų. Ši riba – yra laikoma stichine“, – BNS penktadienio rytą sakė Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Žemaitijoje stipriausi vėjai buvo iki 22 m/s Tauragėje, Laukuvoje ir Šiauliuose ketvirtadienio vakarą vėjo gūsiai siekė iki 21 m/s.

Anot sinoptikės, naktis buvo kiek ramesnė, nei ketvirtadienio vakaras.

„Tačiau perkūnijos gan intensyvios, vėjo greičiau jau buvo silpnesni. Ta visa juosta pamažu persislinko į centrinius ir rytinius rajonus ir vėjo greičiai pirmoje nakties pusėje šiuose regionuose buvo fiksuoti nuo 15 m/s iki 17 m/s“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Kas dar laukia?

Penktadienio rytą rimstantys naktiniai lietaus debesys slenka per vakarinius ir šiaurinius rajonus. Pasak sinoptikės, diena prasidės ramiau, kiek labiau debesuota bus šalies vakaruose ir šiauriniuose regionuose.

„Šalies pietuose, pietryčiuose daugiau pakepins saulė – karščiausia bus pietiniuose, pietrytiniuose ir rytiniame šalies pakraštyje. Čia temperatūra kils iki 30-31 laipsnių“, – prognozuoja specialistė.

Tuo metu pajūryje penktadienį orai turėtų trumpam atvėsti.

Pasak M. Kirkliauskaitės, centriniuose, šiauriniuose šalies rajonuose penktadienio dieną temperatūra svyruos tarp 27-29 laipsnių, o pajūryje vėjui atsisukus nuo jūros temperatūra pakils maždaug iki 22-23 laipsnių.

Tačiau net rodant termometrams tokią aukštą temperatūrą, mes visi jausimės truputį gaiviau, nes naktys bus gaivesnės.

„Šiandien ten atsigaivinimui orai tikrai labai palankūs ir lietaus ten tikimasi mažiausiai. Dėl temperatūros kilimo ir po ketvirtadienį gautos drėgmės antroje dienos pusėje vėl formuosis trumpalaikiai lietūs su perkūnijom. Jie gal bus neis ištisinėms juostoms taip, kaip vakar, bet to lietaus klius daugeliui vietovių. Jie gal bus padrikesni, mažesnės trukmės nei ketvirtadienį, bet su perkūnijomis ir tikimasi vėl vėjo sustiprėjimo iki 15-18 m/s“, – sakė sinoptikė.

Ateinančią naktį kai kuriuose rajonuose dar gali palyti, tačiau po jos lietaus debesys iš daugelio šalies rajonų pasitrauks. Lietus prognozuojamas tik sekmadienio vakarą pietvarkariniame Lietuvos pakraštyje.

Šeštadienį oro temperatūra svyruos tarp 26-30 laipsnių karščio, sekmadienį daugelyje rajonų tikimasi, kad temperatūra kils iki 27-32 laipsnių karščio, prie jūros išliks šiek tiek vėsiau – apie 25 laipsnius šilumos.

„Tačiau net rodant termometrams tokią aukštą temperatūrą, mes visi jausimės truputį gaiviau, nes naktys bus gaivesnės, temperatūros rytais svyruos maždaug tarp 12-17 laipsnių šilumos, kai šiuo metu buvo tarp 17-22 laipsnių“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Stiprūs vėjai, liūtys su perkūnija, krušos kilo pastarosiomis savaitėmis Lietuvą alinant dideliems karščiams.


Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje gaivesni orai laikysis vakarinėje šalies dalyje, o kitur temperatūra vėl svyruos apie 30 laipsnių. Protarpiais vietomis galimi trumpalaikiai krituliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

skirstytojai, jbtvsm

skirstytojai, jbtvsm portretas
laiku puvekus ispjaukit pagal elektros linijas ir palelese, kad virsdami nedarytu zmonems zalos. Tada ir reklamos apie jusu kilnius darbus liktu beprasmes, ar ne?

aneksa

aneksa portretas
Žemaitija iki Nevėžio ir Šventosios rytuose

Lipo

Lipo portretas
Koks leksikonas Lietuvos kariuomenes... apgailetina...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių