S. Čaplinskas: perduodant informacinę sistemą siekiama uždaryti ULAC

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas teigia, kad sprendimas iš šios įstaigos perkelti jos iki šiol valdytą Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą yra neatsakingas ir skubotas žingsnis siekiant uždaryti šį centrą.

Įstaigos vadovas taip pat teigia, jog šitaip mėginama uždaryti patį ULAC.

„Tokiu būdu mūsų specialistai paprasčiausiai neturės darbinio įrankio. Kitaip sakant, centrą reikės uždaryti. Tai tokiu būdu ministras nori paprasčiausiai uždaryti ULAC“, – BNS antradienį kalbėjo S. Čaplinskas.

Anksčiau ministerija yra svarsčiusi, jog ULAC galėtų būti prijungiamas prie NVSC.

„Čia yra baisi avantiūra ir protekcija vieno centro, negalvojant apie Lietuvos gyventojų sveikatą“, – BNS sakė ULAC vadovas.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos parlamentaras Antanas Matulas antradienį pranešė kreipęsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimo Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą iš ULAC perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

S. Čaplinskas BNS sakė, jog šį A. Verygos sprendimą teismui skundžia ir jo vadovaujama įstaiga.

„Ir mes kreipėmės į teismą irgi dėl panašių dalykų“, – sakė jis.

S. Čaplinskas svarstė, ar laikas atlikti tokius pakeitimus tuo metu, kai NVSC visus pajėgumus sutelkęs situacijos dėl COVID-19 valdymui.

„Ar jie turi tam resursų – jie dabar sako, kad jau nebespėja atsekti visų kontaktų, susitvarkyti su COVID-19, neturi nei patirties, nei supratimo, kas čia yra per dalykas“, – kalbėjo ULAC vadovas.

Įstaigos vadovas pabrėžė, jog šioje informacinėje sistemoje registruojamos net 103 užkrečiamosios ligos.

S. Čaplinskas mano, kad skuba perduoti šią sistemą susijusi su ULAC parengtu jos atnaujinimo investiciniu projektu, kurio vertė 400 tūkst. eurų.

„Jeigu dabar yra parengtas projektas, kurį nutarta yra, kad jis turi būti finansuojamas ir parengia mūsų specialistai, žino, kaip jį įgyvendinti ir jau 10 metų ar kiek pas mus yra šita sistema, kurią sakome, kad reikia tobulinti, ir dabar staiga šitame fone, šioje situacijoje prireikė perkelti ją į kitą instituciją“, – kalbėjo jis.

Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinė sistema yra skirta susieti užkrečiamąją ligą su asmeniui išskirtu sukėlėju ir tvarkyti duomenis apie asmenis, užsikrėtusius tam tikra užkrečiamąja liga, bei perduoti šią informaciją tarp skirtingų institucijų.

A. Veryga: sistemą turėtų valdyti su jomis dirbanti įstaiga

Sprendimą Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga grindžia siekiu sutelkti visus resursus toje įstaigoje, kuri dirba su infekcijų valdymu.

„Yra visiškai nenormalu ir neadekvatu, kuomet informacinė sistema, duomenų analizė, duomenų valdymas yra vienoje institucijoje, pati reali infekcijų kontrolė yra kitoje institucijoje“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

„Tai yra du neatsiejami dalykai. Ta pati įstaiga, kuri vykdo infekcijų kontrolę, turėtų realiu laiku matyti duomenis, turėtų tuos duomenis teikti tarptautinėms organizacijoms, turėtų galimybę tuos duomenis analizuoti ir ne kažkokių sutarčių ar pasitarimų pagrindu, o tiesiog valdydama šituos duomenis“, – teigė A. Veryga.

Jis pabrėžė, kad fragmentacija neatneša įstaigoms naudos bei priminė, jog pertvarkos Sveikatos apsaugos ministerijos valdomose įstaigose, o tarp jų ir ULAC, buvo suplanuotos jau anksčiau.

„Tos pertvarkos, susijusios su mūsų pavaldžiomis įstaigomis, buvo suplanuotos gerokai anksčiau, tikrai ne COVID-19 prasidėjus jos buvo suplanuotos. Ir ULAC, apjungiant institucijas, kurios yra atsakingos už infekcijų kontrolę“, – sakė A. Veryga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Adolfas varnagiris

Adolfas varnagiris portretas
Teisingai reike uždaryti kuo daugiau tuo geriau kokia nauda isjo

!

! portretas
Čaplinskas labai tiktų vietoj Verygos.....

:)))))

:))))) portretas
Panašu , kad Čaplinskas vietoje darbo , pradėjo per visas medijas pliurpti ir tai ką žino ir ko nežino . Ministras teisus tie, kurie vykdo kontrolę TURI MATYTI DUOMENIS , o ne laukti kol kažkokia kontora juos pateiks . NE PADALINIO VADOVO KOMPETENCIJA aiškinti ministrui " kaip geriau " . Ministrui geriau matyti . VISUS MEDIKUS IŠLAIKO MOKESČIŲ MOKĖTOJAI - rinkėjai . Čaplinsko NIEKAS NERINKO , todėl toks susireikšminimas man rodo nebrandą arba savanaudiškumą . Demokratinėje valstybėje GINČYTIS reikia PRIIMANT sprendimus , priėmus - vykdyti . Pono Čaplinsko įstaigėlė nėra kažkuo išskirtinė , ji yra SAM dalis , todėl klausote ministro . Nepatinka - eikite į ministrus, p tas paamsėjimas yra fui....Labai nesolidus ir negerbtinas .
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių