Redakcija teisme apgynė visuomenės teisę žinoti apie nusikaltimus

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas šią savaitę atmetė tarnyba piktnaudžiavusio buvusio policininko reikalavimą naujienų portalui „15min“ ištrinti informaciją apie jį ir paskelbė, kad visuomenė turi teisę rasti informaciją apie anksčiau vykusius teismo procesus ir nusikaltusius žmones.

15min redakcijos vertinimu, tai vienas iš svarbiausių pastarojo meto Lietuvos teismų sprendimų, ginančių žiniasklaidos laisvę, skelbia portalas.

„Redakcijos pastaraisiais metais vis dažniau užverčiamos pretenzijomis, kuriose esami ar buvę nusikaltėliai, kiti teisės pažeidėjai reikalauja ištrinti informaciją apie juos. Šioje byloje suformuotos taisyklės padės žiniasklaidai tvirčiau ginti visuomenės teisę į svarbią informaciją“, – sako 15min vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Šioje byloje suformuotos taisyklės padės žiniasklaidai tvirčiau ginti visuomenės teisę į svarbią informaciją.

Buvęs pareigūnas 15min redakcijos reikalavo nuasmeninti jo duomenis bei pašalinti nuotraukas iš visų straipsnių, kuriuose aprašomas piktnaudžiavimas tarnyba (orgijos su prostitute policijos komisariato patalpose ir dėl to vykę teismo procesai.

Vyras argumentavo, kad informacija apie jį „neproporcingai suvaržo jo teisę į privatų gyvenimą“.

15min skelbia šį reikalavimą atmetusi kaip nepagrįstą, gindama visuomenės teisę žinoti apie valstybei nusikaltusį asmenį. Dviejų instancijų Vilniaus teismai patvirtino 15min poziciją.

Šią savaitę trijų teisėjų kolegijos Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad darydamas nusikalstamas ar kitas neteisėtas veikas žmogus „neturi ir negali tikėtis privatumo“.

„Neįvardijimas konkretaus asmens, kurio atžvilgiu vyksta baudžiamasis procesas, neatitiktų žiniasklaidos pagrindinės funkcijos – skleisti aktualią, teisingą ir išsamią informaciją apie realius įvykius“, – rašoma teismo nutartyje.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad išnykus teistumui žiniasklaida neturi keisti savo straipsnių, nes taip būtų paneigiama tiksli ir teisinga informacija.

Teismas paskelbė, kad „visuomenei turėtų būti prieinami paskelbti teisingi duomenys kaip archyvinė informacija apie anksčiau buvusius įvykius“. Vilniaus apygardos teismo nutartis įsiteisėjo šią savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aga

Aga portretas
Tai tokiu atveju už faktų iškraipymą ar neteisinga įvykių interpretaciją galima paduoti į teismą žurnalistą ar redakciją, kuris tokį straipsnį viešai publikavo? Nes nusikaltimas nebuvo padarytas, tik žurnalistai praigniravo faktus
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių