Priedai kišenių nebešildo

Pasikeitusi Vyriausybė ir ekonominis sunkmetis smogė per pinigines ir ministerijų politinio pasitikėjimo pareigūnams. Priedai ir priemokos jiems mokami pastebimai mažesni nei anksčiau. Minimos sumos kai kuriose ministerijose sumažėjo net penkis kartus. Vienintelėje Užsienio reikalų ministerijoje papildomos išmokos už sausio mėnesį išaugo beveik dukart.

Trylikoje Lietuvos ministerijų (neskaitant Energetikos ministerijos - red. past.) paprastai dirba nuo 2 iki 7 politinio ir asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojų. Patyrinėjus jų gautus priedus ir priemokas už pernai lapkritį, kada Ministrų kabinetui vadovavo Gediminas Kirkilas, ir šių metų sausį, kai prie Vyriausybės vairo jau stovėjo Andrius Kubilius, pastebimi akivaizdūs skirtumai.

Daugiau gavo tik URM valdininkai

Nors visose ministerijoje už pernai lapkričio ir sausio mėnesius asmeninio pasitikėjimo tarnautojų gauti priedai ir priemokos pastebimai sumažėjo, Užsienio reikalų ministerijoje (URM) įvyko priešingai - minėta suma išaugo beveik dvigubai.

Už lapkritį politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams bendra priedų ir išmokų suma siekė 5824 litus, už sausį - 10 970 litų, nors ir lapkritį, ir sausį ministerijoje dirbo tiek pat politinio pasitikėjimo pareigūnų - penki.

Sumažėjo penkis kartus

Didžiausią sumą - daugiau nei 31,2 tūkst. litų - priedais, priemokomis ir vienkartinėmis išmokomis už lapkričio mėnesį gavę Krašto apsaugos ministerijos (KAM) politinio pasitikėjimo pareigūnai prie Vyriausybės vairo stojus Andriui Kubiliui kišenes pasipildė kukliau. Už sausio mėnesį priedams ir priemokoms jiems išmokėta 12,5 tūkst. litų. Tiek lapkritį, tiek sausį KAM dirbo 5 politinio pasitikėjimo pareigūnai.

Antroje vietoje pagal už lapkritį išmokėtus priedus ir priemokas (11 tūkst. 741 litas) atsidūrė Susisiekimo ministerija. Joje šios rūšies išmokų politinio pasitikėjimo valdininkams už sausį išmokėta keturis kartus mažiau - „vos“ 2809 litai. Priminsime, kad lapkričio mėnesį ministerijoje buvo 5, o sausio mėnesį 4 asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

Trečioje vietoje pagal sumą (10 tūkst. 200 litų), pernai už lapkritį priedais ir priemokomis išmokėtą politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams, buvusios Vidaus reikalų ministerijos valdininkai, šiemet už sausį papildomomis išmokomis beveik nesidžiaugė. Priedais ir priemokomis jiems atiteko penkis kartus mažesnė suma. Jei pernai už lapkritį 5 pareigūnams išmokėta daugiau nei 10 tūkst. litų, šiemet už sausį priedų ir priemokų pavidalu 6 valdininkai gavo vos 1700 litų.

Kas nukentėjo labiausiai?

Bene labiausiai nuskriausti turėtų jaustis Kultūros ministerijoje dirbantys asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Pernai už lapkritį 4370 litų priedų ir priemokų pavidalu penkiems valdininkams atitekusi suma šiemet sausį „ištirpo“ - už pirmąjį šių metų mėnesį minėtos rūšies išmokų nei vienas iš penkių minėtos kategorijos valstybės tarnautojų negavo.

Jų likimo broliais galima laikyti ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) dirbančius politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojus. Pernai už lapkritį penkiems įstaigos asmeninio pasitikėjimo pareigūnams priedų ir priemokų pavidalu atseikėta 8 461 litas, šiemet sausį priemoką - 262 litus - gavo tik vienas asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojas.

Priemokos ir priedai (litais) politinio ir asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojams už lapkričio ir sausio mėnesius.

   Ministerija           Lapkritis                            Sausis       
Aplinkos 4 337 1 984
Finansų 5 341 1 539
Krašto apsaugos 13,6 tūkst. + 17,6  tūkst. 12 500
Kultūros 4 370 0
Socialinių reikalų ir darbo 5 184 2 917
Susisiekimo 11 741 2 809
Sveikatos 8 461 262
Švietimo ir mokslo 3 100 2 900
Teisingumo 9 903 5 647
Ūkio 6 504 4 319
Užsienio reikalų 5 824 10 970
Vidaus reikalų 10 200 1 700
Žemės ūkio 8 907 6 957

Pastaba: Krašto apsaugos ministerijoje už lapkričio mėnesį priedams ir priemokoms penkiems valdininkams skirta 13,6 tūkst. litų, o vienkartinėmis piniginėmis išmokomis sumokėta dar 17,6 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių