Prie Seimo – vėl mitingas: reikalauja nutraukti A. Jakubausko persekiojimą

Ketvirtadienį prie Seimo surengtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) generalinio direktoriaus Ado Jakubausko palaikymo mitingas. Mitinge, kurį organizavo Nacionalinis susivienijimas ir jaunimo sambūris „Pro Patria“ bei Nevyriausybinių organizacijų koordinacine taryba (NOKT), dalyvavo apie 100 žmonių.

Ketvirtadienį Seime slaptu balsavimu bus sprendžiama dėl Genocido centro vadovo A. Jakubausko atleidimo. Tam bus reikalingas bent 71 parlamentaro balsas.

Vienas iš mitingo iniciatorių Vytautas Sinica mano, kad šiuo metu Genocido centras yra spaudžiamas rašyti neigiamas išvadas apie rezistencijos dalyvius. Tačiau, pasak mitingo iniciatoriaus, A. Jakubauskas tokiam liberalių politikų spaudimui nesutiko pasiduoti ir todėl jį siekiama pašalinti iš LGGRTC vadovo posto.

„Šis direktorius yra labai aiškiai pasakęs, kad jis tokiam politiniam spaudimui nuolaidų nedarys ir rezistentų nepasmerkinės. Dėl to jiems Jakubauskas yra netinkamas. Tuo pačiu yra aišku, kad jeigu jį reikia pašalinti, tai bet koks naujas šito Seimo valdančiosios daugumos paskirtas direktorius bus tas, kuris nuolaidžiaus šiam spaudimui“,– mitinge tvirtino V. Sinica.

Jis pabrėžia, kad A. Jakubausko kritikai nėra pateikę jokių konkrečių įrodymų, kad vadovas spaustų Centro tyrėjus rašyti neobjektyvias ar šališkas tyrimų išvadas.

„Daug kartojo Mingailė Jurkutė ir keli kiti istorikai, kad Adas Jakubauskas nori diktuoti istorikams, ką ir kaip rašyti, bet jie niekada negali pateikti nė vieno konkretaus pavyzdžio“,– teigė V. Sinica.

Valdančiųjų lyderiai vertina skeptiškai

Seimui ketvirtadienį ruošiantis balsuoti dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktoriaus Ado Jakubausko atleidimo iš pareigų, valdančiųjų lyderiai sako kritiškai vertiną ne tik iš posto verčiamo direktoriaus darbą, bet ir šalia parlamento surengtą mitingą, skirtą jam palaikyti.

Konservatorių frakcijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad A. Jakubauską palaikanti akcija yra perteklinė priemonė.

„Tokios priemonės yra perdėtos ir nereikalingos. Nei darbui tai tinka, nei sveikatai. Aš tiesiog apeliuoju į protestuojančių protą santūriau reikšti savo poziciją, kurią visi mes girdėjome“, – Seime žurnalistams sakė politikė.

Tokios priemonės yra perdėtos ir nereikalingos. Nei darbui tai tinka, nei sveikatai.

Pasak jos, tenka tik apgailestauti, kad A. Jakubausko likimo poste klausimas buvo susietas su Genocido tyrimo centro išlikimo klausimu.

„Tenka tik dar kartą išreikšti nusistebėjimą ir apgailestavimą, kad vieno žmogaus klausimas ir jo aplinkos Centre klausimas tampa taip užaštrintas ir keliamas tarsi tai yra Centro išlikimo ir istorinės atminties politikos išlikimo klausimas. Taip nėra, žmogus tiesiog nesusitvarko su savo pareigomis“, – teigė ji.

Savo ruožtu parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad, ko gero, surengtas mitingas labiau skirtas vidiniam A. Jakubauską remiančių asmenų ratui.

„Protestas, matyt, nėra tam skirtas, kad įtikintų turinčius kitą nuomonę, o yra skirtas tam, kad pastiprintų ryžtą savo šalininkų“, – Seime žurnalistams sakė politikė ir pažymėjo, kad, jos nuomone, būtent A. Jakubauskas yra viena iš pagrindinių  LGGRTC ištikusios krizės priežastis.

„Apmaudi situacija, kai pasitikėjimas institucija yra susvyravęs daugiausia dėl jos vadovo veiksmų. Jau ne kartą esu minėjęs, kad tiek Seimo valdybos sudaryta darbo grupė išsamiai gilinosi į situaciją, bendravo su visomis konflikto pusėmis ir pateikė išvadą, kad nebemato galimybių, kaip vadovaujant šiam vadovui būtų galima užtikrinti  sklandų Seimo darbą“, – teigė Seimo pirmininkė.

Ketvirtadienį šalia parlamento įvyko A. Jakubauską palaikantis mitingas. Kaip teigia iniciatoriai, mitingo metu reikalaujama nutraukti A. Jakubausko persekiojimą ir balsuoti už jo teisę toliau dirbti Centro direktoriumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

alg

alg portretas
tokiu zmoniu kaip Jakubauskas valdantiesiams nereikia pas juos visus postus uzima savi ir stebetis nereikia o socdemai tai tik pavadinimas kaip ir krikscioniu demokratu ar konservatoriu koks skirtumas visi tarnauja tam paciam velniui gender ideologijai

Rusijos nacionalinės šventės proga

Rusijos nacionalinės šventės proga portretas
Aišku, kad susidorojimas. Visi "pažangieji" kagebistų palikuoniai įžvelgė sau grėsmę A.Jakubausko asmenyje. Jiems labai paranki "leftizmo" ideologija, nes o kaip gi kitaip jie paaiškins savo protėvių tarnystę nusikalstamam okupaciniam režimui, kuo pateisins jų ir savo egzistavimą?

SOCIALDEMOKRATŲ NEPOTIZMAS

SOCIALDEMOKRATŲ NEPOTIZMAS portretas
Sabatauskas ir Socialdemokratu Bebrai atidavė -pardavė savo balsus Laisvės partijos buldozeriui už paskyrimą Sabatausko dukros -lesbietės Lygių galimybių konktroliere- kas tai ar ne prekyba poveikiu? Žmonės turi suprasti kad socdemai balsuos už Stambulo konvenciją-štai tai ir opozicija- būkit prakeikti komunistai visiems laikams.Šiandien socialdemokratai balsavo ,kaip reikia pideralams.GĖDA
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių