Prezidentė paskyrė naują LRT tarybą

 • Teksto dydis:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį į nacionalinio transliuotojo (LRT) tarybą paskyrė žurnalų leidybos verslo savininką Tomą Balžeką, buvusią Valstybės kontrolės vadovę Giedrę Švedienę, istoriką Norbertą Černiauską ir teisininkę, dabartinę tarybos narę Giedrę Lastauskienę.

„Pasak prezidentės, LRT tarybai tenka ypatingai svarbus vaidmuo išsaugant visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą, todėl būdama stipri, nešališka ir objektyvi ji turėtų svariai prisidėti prie skaidraus nacionalinio transliuotojo kūrimo“, – rašoma Prezidentūros išplatintame pranešime.

Naujieji LRT tarybos nariai šiose pareigose pakeis dabartinį jos pirmininką Žygintą Pečiulį, Lolitą Jablonskienę ir Andrių Puksą.

40-ies T. Balžekas 2005–2017 metais vadovavo bendrovei „15min“, 2016–2017 metais buvo naujienų agentūros BNS direktoriumi. Vėliau jis įsteigė įmonę „Media bitės“, kuri įsigijo „Žurnalų leidybos grupę“.

1968 metais gimusi G. Švedienė yra dirbusi Užsienio reikalų, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijose, 2010 metais prezidentės teikimu ši ekonomistė paskirta į Valstybės kontrolės vadovės pareigas, kuriose dirbo iki 2015 metų. 2016–2018 metais G. Švedienė buvo Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomoji direktorė.

34-ių N. Černiauskas bakalauro ir magistro studijas baigė Vilniaus universiteto istorijos fakultete, čia jis 2014 metais apgynė daktaro disertaciją. Nuo 2013 metų istorikas dirba lektoriumi Naujosios istorijos katedroje.

1967 metais gimusi Giedrė Lastauskienė yra dirbusi Teisingumo ministerijai pavaldžiame Teisės institute, taip pat Lietuvos ambasadoje Varšuvoje. Advokatės praktika ji verčiasi nuo 2003 metų, nuo tų pačių metų dėsto Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

LRT taryba yra aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas, turintis atstovauti visuomenės interesams. Taryba sudaroma šešeriems metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.

Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

Šių metų balandį LRT generalinės direktorės pareigas pradėjo eiti Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, pakeitusi šiame poste ilgametį buvusį vadovą Audrių Siaurusevičių.

Tuo metu Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį LRT veiklos tyrimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ydinga visa

Ydinga visa portretas
valdžios struktūra, kuri įgalina ciniškai manipuliuoti atstovaujama demokratija.Visi mato, kad nėra pasitikėjimo nei Seimu, ne vyriausybe.Tai yra todėl, kad jie yra grybo vietoje. Faktiškai tai smetoniška valdžios sistema, kai viskas yra prezidento rankose per savo paskiriamus valdininkus svarbiausiose institucijose (VSD, STT, prokuratūra, teismai, KT, ministrai) ir nevagos visuomeniniuose organuose (VRK, LRT). Parlamentui, skiriant valdininkus, išsukinėjamos rankos. Tam naudojamas šantažas pažymomis, tūlpiniu paštu, angažuota žiniasklaida. To galėtų nebūti, jeigu būtų vokiška valdžios sistema.Išrinko žmonės parlamentą, paskyrė jis kanclerį ir joks svolačius jam nekaišioja pagalius.

Adomas

Adomas portretas
seniai laikas iš LRT tarybos pašalinti sovietinį palikimą. Gal naujieji ryšis keisti pavadinimą ir vietoje eL- eR- Tėėė bus Lietuvos Radijas ir Lietuvos Televizija. Kodėl komsomolka pasivadino Lietuvos rytu,o Nacionalinis transliuotojas su sovietiniu trumpiniu?

Įdinga tokių tarybų skyrimo tvarka

Įdinga tokių tarybų skyrimo tvarka portretas
Jeigu nenorima turėti tokio organo, koks iki šiol čia buvo, reikia į Tarybą skirti kuo daugiau visuomenės veikėjų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų.Dabar, žinant kaip veikia tulpių paštas, visai nekelia vilčių iš nežinia kur paimti nauji LRT tarybos veikėjai..jau turime juokingą Konstitucinį teismą, kuris kitaip kaip "dvasių teismu", nevadinamas.Dar gerai kad Karbauskis bent tiek ,,išmušė", kad į jį gali kreiptis paprastas Lietuvos pilietis...Žodžiu, ne kažikas
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių