Prezidentė D. Grybauskaitė globos iniciatyvą „Profesionalės.lt“

 • Teksto dydis:

Šiemet startavusi pirmoji Lietuvoje eksperčių platforma „Profesionalės.lt“ sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymo. Ji ėmėsi globoti šią iniciatyvą, kuria skatinamas aktyvesnis moterų eksperčių dalyvavimas viešose diskusijose.

Duomenys rodo, kad viešojoje erdvėje moterys ekspertės kalba du kartus rečiau nei vyrai. Moterys yra rečiau kviečiamos pasisakyti ne tik žiniasklaidoje, bet ir profesinėse konferencijose ar kituose panašiuose renginiuose.

„Profesionalės.lt siekia atverti Lietuvos moterims naujas profesines galimybes šalyje ir pasaulyje, geriausiai panaudoti sukauptas žinias ir patirtį, būti pastebėtoms ir išgirstoms. Tai svarbu, reikalinga ir verta palaikymo“ – sako iniciatyvos globėja prezidentė D. Grybauskaitė.

Tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ iniciatyva kartu su partneriu „Swedbank“ sukurta atvira moterų eksperčių duomenų bazė skirta žiniasklaidos atstovams, renginių organizatoriams ir kitiems turinio kūrėjams. Čia, kaip teigiama „Profesionalės.lt“ pranešime, galima lengviau rasti savo žiniomis, įžvalgomis ir patirtimi dalintis pasirengusių eksperčių. Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad platforma padės atrasti negirdėtus balsus ir taip subalansuoti viešąją erdvę profesionaliomis įžvalgomis.

Žiniasklaidoje žymiai dažniau buvo cituojami vyrai – jie sudaro 67 proc. turinio, o moterys – tik 33 proc.

Vasario pabaigoje atsivėrusioje platformoje šiuo metu yra užsiregistravę daugiau nei trys šimtai moterų. „Per keletą platformos veiklos mėnesių surinkome didžiulį būrį eksperčių iš skirtingų sričių: nuo saugumo, gynybos, ekonomikos iki komunikacijos, energetikos ar teisės. Registravosi moterys, kurios dirba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“ – pasakoja „Profesionalės.lt“ platformos idėjos autorė Marija Šaraitė.

Projekto partnerio „Swedbank“ Lietuvoje laikinasis vadovas Remy Saltersas teigia, kad didesnė nuomonių įvairovė suteiktų daugiau laisvės ir pagarbos kiekvienam iš mūsų.

2020 metų rugpjūčio-spalio mėnesiais „Mediaskopo“ atlikto tyrimo duomenimis, žiniasklaidoje žymiai dažniau buvo cituojami vyrai – jie sudaro 67 proc. turinio, o moterys – tik 33 proc. Moterys ekspertės dažniau komentuodavo tokias temas kaip visuomenė, žmogaus teisės, švietimas bei lygios galimybės. Gruodį pristatyta Lietuvos žurnalistikos centro žiniasklaidos analizė rodo, kad moterų eksperčių komentarai populiariausiose nacionalinės žiniasklaidos priemonėse sudarė vos 30 proc. visų ekspertų citavimų.

„Profesionalės.lt“ duomenų bazė nėra baigtinė. Prie jos gali ir toliau jungtis įvairių sričių profesionalės visoje Lietuvoje ir užsienyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

valio

valio portretas
lapė vištidėje

Iš kur tiek juodo gaivalo

Iš kur tiek juodo gaivalo portretas
TAS JUODAS GAIVALAS VISKĄ SUNIEKINA--VISKAS BLOGAI IR STATKEVIČIUS IR PREZIDENTĖ ,IR VISI MINISTRAI. IRT.T.IR T.T.IR JIE VISKĄ SUPRANTA,SUGEBA IR MOKA,TIK KO GERO NEMOKA DIRBTI IR UŽSIDIRBTI IR GERBTI KITŲ DARBĄ,NUOMONĘ,NEGYVENTI SU PRAEITIES ŠEŠĖLIAIS.TAIGI,"GUDRUOLIAI" PAKLAUSKIT SAVĘS KĄ GERO JŪS PADARĖT SAVO ARTIMIESIEMS,JAU NEKLAUSIU VALSTYBEI.

s a k o , GRYBAUSKAITĖ yra k a g e b i s t ų ATSTOVĖ

s a k o , GRYBAUSKAITĖ yra k a g e b i s t ų ATSTOVĖ portretas
kuri s u k o m p l e k t a v o ir LRT "ekspertus-žurnalistus", kuriuos JI g l o b o j a nuo 2010 metų.-- prieš n u v i r s t a n t nuo prezidento KĖDĖS ,s ą m o n i n g a i pastatė į LRT vadovo postą--"profesionalę ekspertę" GARBAČIAUSKAITĘ, kuri iki šių dienų, su visa" ekspertų" KOMANDA u o l i a i reklamuoja k g e b i s t ų veiklą , "kuriant" žmonių gyvenimo GEROVĘ Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių