Prezidentas teikia D. Jočienės kandidatūrą į KT pirmininkes

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui skirti Konstitucinio Teismo (KT) teisėją Danutę Jočienę šio teismo pirmininke, pranešė Prezidentūra.

Pasak šalies vadovo, D. Jočienės profesionalumas ir sukaupta vadovaujamo darbo patirtis vertintini kaip neabejotini kandidatės privalumai siekiant eiti Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas ir sėkmingai vadovauti šiam teismui.

Jei Seimas patvirtins D. Jočienės kandidatūrą, ji taps pirmąja moterimi Konstitucinio Teismo pirmininke.

KT teisėja D. Jočienė paskirta 2014 metų kovą, jos devynerių metų kadencija baigiasi kiek anksčiau nei po dvejų metų. Jei ją pakeisiančio teisėjo paskyrimas neužsitęs, D. Jočienė taps trumpiausiai Konstituciniam Teismui vadovavusia pirmininke.

Antradienį Seime prisiekus naujam KT teisėjui Vytautui Mizarui, jis pakeitė kadenciją baigusį Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą.

Kol bus paskirtas naujasis KT vadovas, pagal įstatymą laikinai pareigas eina vyriausias pagal amžių teisėjas. Konstitucinis Teismas pranešė, kad atsižvelgiant į tai laikinai Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas nuo trečiadienio eina teisėjas Vytautas Greičius.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

1970 metų lapkričio 10 dieną Mažeikių rajone gimusi D. Jočienė 1994 metais baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, dar po penkerių metų tame pačiame universitete apsigynė daktaro disertaciją. 1994–2003 metais ji dirbo VU Teisės fakultete, nuo 2014-ųjų dėsto Mykolo Romerio universitete, yra šio universiteto docentė.

Savo mokslinėje veikloje teisininkė daugiausiai dėmesio skyrė žmogaus teisių, tarptautinių sutarčių, tarptautinių organizacijų teisei ir tarptautinės teisės principams bei konstitucinei teisei. 2003–2004 metais D. Jočienė ėjo Vyriausybės atstovės Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), 2004–2013 metais buvo EŽTT teisėja.

D. Jočienė taip pat yra Europos Tarybos ekspertė, dalyvaujanti HELP ir kitose Europos Tarybos programose, įvairių Europos Sąjungos programų ir tarptautinių teisėjų mokymo tinklų, Europos administracinių teismų asociacijos ekspertė, darbo grupių vadovė, pranešėja. Ji įrašyta į Vyriausybės Europos Žmogaus Teisių Teismui pateiktą ad hoc teisėjų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

earht king

earht king portretas
man yra tikra gėda del mūsų pono nausedos, tik vadai tik pirmininkes teikia bet iš dvimetes kodencijos išsakytos juk juokiasi kubilius iš kalbu sako tuščios kalbos per trys dienas bus pamirštos, toliau dar vienas ponas pirmininkas pasako kad prezidentas yra šakelė pamidoro kabanti be balsė, užsenio reikalu ministras vėl kanda o koki kasni, tylos ponuliui verčia tylos ir nesekti pasaku, juk ju galia pilnu balsu stygos ,man yra labai idomiai sakoma juk buvo tada laikas imti kortas savop rankoj laikyti ir neleisti ju iš nagu, o dabar liko tuštuma aplinkui, ir mikšta kiauš, praminta kodėl tokiu metu formojant mininstrus juk ir pats rankas trinei spaudei, ir tinkamai šipsojais eikite dirbkite ateikite laukiami, o dabar ka turi, šaiposi iš tamstos, minkštas dvieju ponu tarnas likai,

ciupt uz vadziu -vel is pradziu

ciupt uz vadziu -vel is pradziu portretas
viena is LGBTQ saeages isrinko -paskyre ..is paskos atkeliauja dar viena is tos pacios sarages.....

Medkirtys

Medkirtys portretas
Jau "vyriausybe" turim...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių