Prezidentas teikia buvusio policijos vadovo L. Pernavo kandidatūrą į STT direktorius

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pateikė Seimui buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo kandidatūrą vadovauti Specialiųjų tyrimų (STT) tarnybai, ketvirtadienį pranešė Prezidentūra.

Šiuo metu 46-ių L. Pernavas dirba Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje.

STT direktorių skiria prezidentas Seimo pritarimu.

L. Pernavas 1999 metais baigė Lietuvos teisės universitetą, 2005 metais – Vilniaus universitetą, kur įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.

Tarnybą vidaus reikalų sistemoje L. Pernavas pradėjo 1995 metais, vadovaujančias pareigas įvairiuose regioniniuose komisariatuose jis ėjo nuo 1999 metų.

Policijos generaliniu komisaru pareigūnas dirbo 2014 – 2019 metais.

„L. Pernavo nuveikti darbai kalba patys už save, per tarnybos laikotarpį jis įrodė savo lojalumą ir atsidavimą valstybei, o jo reputacija patvirtina tinkamumą eiti vadovo pareigas“, – pranešime spaudai sakė G. Nausėda.

Naujas STT vadovas skiriamas šiemet kovą pasibaigus Žydrūno Bartkaus kadencijai, šiuo metu tarnybai laikinai vadovauja Jovitas Raškevičius.

STT vykdo korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir analitinę antikorupcinę žvalgybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

k

k portretas
prezidentui stoga nurove

Jo jo labai tinkamas

Jo jo labai tinkamas portretas
kaimynas sakė kad jis banditus gerai pažysta ir žino kaip skaitliukus įjungt:D)

Sigitas

Sigitas portretas
Labai teisingai ir taikliai yra pastebėta t.y. "LTPF nurodo tris priežastis, kodėl L.Pernavas nevertas generalinio komisaro posto antrai kadencijai: policijos reforma, sugriauti santykiai su profesinėmis sąjungomis ir ydinga policijos vadovų skyrimo tvarka. „Dabartinės policijos vadovybės darbas lėmė, kad buvo supriešinti patyrę ir jauni pareigūnai, sužlugdytos vertybės, nusivilta savo vadais; taip pat nuvertintas specializuotų padalinių pareigūnų darbas, imta labai netolygiai skirstyti darbo krūvį... Tai – tik ryškiausiai matomas policijos sistemos susilpnėjimas. Eiliniai pareigūnai kasdien mato tiek netvarkos ir neteisybės, kad dalis jų jau nebetiki niekuo, tik apatiškai laukia pensinio amžiaus ir galvoja, kuo užsiimti baigus tarnybą“, – konstatuoja L.Soščekienė". Todėl ir abejotina ar jis yra vertas vadovauti Specialiųjų tyrimų (STT) tarnybai.
VISI KOMENTARAI 44

Galerijos

Daugiau straipsnių