Naujasis VU rektorius susitiko su G. Nausėda

Mokslo ir švietimo kokybės augimas yra gerovės visuomenės sąlyga, po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sako naujai išrinktas Vilniaus universiteto (VU) rektorius Rimvydas Petrauskas.

„Universitetas pasirengęs bendradarbiauti kuriant Lietuvos valstybę ir keičiant Lietuvos visuomenę, imasi tos atsakomybės, ką galime iš savo akademinės kompetencijos padaryti, tai yra kritinė esamų problemų analizė, refleksija bei ekspertinis sprendimas“, – susitikimą su prezidentu BNS komentavo R. Petrauskas.

„Prezidento iškeltas tikslas – gerovės visuomenė, jos sąlyga yra švietimo ir mokslo kokybės augimas, ir mes čia iš tiesų galime bendradarbiauti“, – pažymėjo būsimasis VU rektorius.

Prezidentūra po susitikimo pranešė, jog šalies vadovas susitikęs su išrinktuoju rektoriumi aptarė išsilavinimo reikšmę visuomenei ir valstybės pažangai, palinkėjo sėkmingo vadovavimo seniausiam Lietuvos universitetui siekiant tolesnio jo tarptautiškumo, mokslinių laimėjimų.

Šalies vadovo teigimu, svarbiausi sprendimai švietimo ir mokslo srityje turi būti pagrįsti moksliniais tyrimais ir ekspertų įžvalgomis. Per susitikimą aptarta mokslo tyrimų svarba valstybės raidai ir studijų kokybei, universitetinio išsilavinimo reikšmę visuomenei ir valstybės pažangai.

„Manau, ir prezidentas yra tos pačios nuomonės, kaip galime atpažinti pažangias valstybes – visų pirma, pagal tai, kiek valstybė yra pasirengusi investuoti į šitą (švietimo, mokslo – BNS) sistemą“, – teigė R. Petrauskas.

Vėliau penktadienį būsimasis VU rektorius susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Su premjeru tikrai buvo labai dalykinis sutikimas, premjeras pasakė, kad VU laiko pagrindiniu Lietuvos universitetu, labai daug iš jo tikisi. Ir mes tikrai siūlome atvirą bendradarbiavimą, mūsų tikslas nėra universiteto išlaikymas, mūsų tikslas yra valstybės pažanga ir čia kartu turime dirbti“, – apie susitikimą sakė R. Petrauskas.

Istorikas R. Petrauskas šią savaitę išrinktas naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi.

Po sėkmingų rinkimų jis BNS sakė sieksiantis didesnės VU lyderystės kalbantis su šalies vadovais ir kitais politikais „dėl realaus mokslo ir studijų prioriteto“.

Seniausio ir didžiausio šalies universiteto taryba R. Petrauską rektoriumi penkerių metų kadencijai trečiadienį išrinko iš viso įvertinusi šešis rinkimuose dalyvavusius kandidatus.

R. Petrauskas pareigas pradės eiti balandžio 1-ąją po inauguracijos ir poste pakeis ligšiolinį vadovą Artūrą Žukauską.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
paklausė narcizas ar jis per pamokas pasako studentams kad ji ir ožy rusai puola o jei nesako pagrasino ožiui priduoti

matomai vel --nauja

matomai vel --nauja portretas
lietuvos istorija rasys ir kurs....anglu kalba ...

...,na...tai KA...,beLIEKA TIK paLINKETI REKTORIUI.SEKMES...

...,na...tai KA...,beLIEKA TIK paLINKETI REKTORIUI.SEKMES... portretas
siekiant ISSIKELTU TIKSLU vadovaujant UNIVERSITETO BENDRUOMENEI... TASKAS
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių