Prezidentas rodo gerą pavyzdį: į darbą važiavo dviračiu

Penktadienį prasidėjo Europos judumo savaitė – kasmetinė kampanija, skatinanti palikti automobilius ir keliauti pėsčiomis ar aplinkos neteršiančiomis priemonėmis.

Šia proga į darbą dviračiu penktadienį važiavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas ragino gyventojus esant galimybei į darbą vykti pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu, teigė, kad Vilniuje gerėja dviračių takų infrastruktūra, bet „dar yra kur pasitempti“ viešajam transportui.

„Jau gerėja (Vilniaus dviračių takų infrastruktūra), tik mūsų judumo iššūkis susijęs ne tik su dviračiais, iš tiesų, jei yra galimybės, viešojo transporto prasme Vilniui dar yra kur pasitempti, perkrovimai autobusų ir visa kita. Bet aš manau, kad mes turim judėti teisinga linkme, ir ši europinė iniciatyva mums labai prie širdies, atliepia žaliosios Lietuvos principams ir vizijai, (...) turime daugiau judėti, atsikratyti viršsvorio ir kitų dalykų“, – kalbėjo prezidentas.

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Europos Komisijos inicijuotos ir rugsėjo 16–22 dienomis vyksiančios akcijos šiųmetinė tema – „Bendrauk lengviau“, o šūkis – „Judėk laisviau“.

Turime daugiau judėti, atsikratyti viršsvorio ir kitų dalykų.

Ja siekiama pabrėžti žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų, taip pat tai, kad tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės.

Kaunas Europos judumo savaitės proga kvies visus į darnaus judumo šventę Nepriklausomybės aikštėje, kur vyks dviračių akrobatų šou, masinis orientavimosi žaidimas, Nemunu nemokamai kursuos laivas „Žalgiris“.

Didmiesčiuose ir daugelyje kitų savivaldybių baigiantis akcijai rugsėjo 22-ąją, dieną be automobilio, viešasis transportas keleivius veš nemokamai, sostinėje bus rengiamos orientacinės varžybos ir kiti renginiai, bus uždarytas automobilių eismas keliose gatvėse.

Visą savaitę Panevėžyje bus rengiamos ekskursijos su dviračiais, paspirtukais, ėjimo, bėgimo užsiėmimai, šiaurietiško ėjimo pamokos, paspirtukų, bėgimo, „kojamobilių“ lenktynes, dviračių žygius organizuos ir Alytus, rugsėjo 22-ąją lenktynės aplinkai draugiškomis priemonėmis vyks Šiauliuose.

Klaipėdoje visą savaitę bus organizuojami žygiai pėstiesiems, dviratininkams, vyks įvairios paskaitos akcijos tema.

Iniciatyvos koordinatorė Aplinkos ministerija šiemet kviečia prie jos prisidėti ne tik savivaldybes ir įstaigas, bet ir šalies verslą – bendradarbiauti sutiko paspirtukų, dviračių dalijimosi paslaugas teikiančios bendrovės „CityBee“, „Spark“, „Bolt“. Ministerija tradiciškai organizuos Judriausiųjų konkursą ragindama registruoti įvairius renginius, veiklas.

Prie iniciatyvos jungsis ir „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos policija, kitos šalies įstaigos ir organizacijos.

Dalyvauti Europos judumo savaitėje užsiregistravo apie 2,4 tūkst. Europos miestų iš 45 pasaulio valstybių, Lietuvoje dalyvauti žada 41 miestas ir miestelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vladas

Vladas portretas
Matomai,tai vienintelis jo didvyriškumas,kurį jis sugeba išstenėti.

Čigonas

Čigonas portretas
Nelabai ką yra veikti tai ir važiuoja.

reklamoje turi būti k a ž k a s naujo,

reklamoje turi būti k a ž k a s naujo, portretas
o šis atvejas demonstruoja - p a s e n u s ę Kubiliaus kelionę pas BATKĄ
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių