Quantcast

Premjerė susitiko su Šveicarijos prezidentu bei Čekijos premjeru

  • Teksto dydis:

Ukrainos atstatymo konferencijoje Lugane dalyvaujanti premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį  susitiko su konferencijos organizatorės Šveicarijos prezidentu Ignazio Cassis bei ką tik pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai perėmusios Čekijos premjeru Petru Fiala.

Susitikime su Šveicarijos prezidentu premjerė pabrėžė puikius dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, aptarė Europos saugumo situaciją, dramatiškai pakeistą Rusijos karo prieš Ukrainą.

I. Šimonytė akcentavo vieningą Europos atsaką įvedant sankcijas Rusijai ir mobilizuojant paramą Ukrainai, Europos energetinės nepriklausomybės svarbą ir būtinybę toliau įgyvendinti žaliosios transformacijos tikslus.

I. Šimonytė pasveikino Šveicarijos surengtą Ukrainos atstatymo konferenciją, prisidedančią prie tarptautinių donorų pastangų sutelkimo, koordinacijos ir paramos skaidrumo.

Susitikime su Čekijos premjeru P. Fiala Lietuvos Vyriausybės vadovė I. Šimonytė pasveikino Čekiją pradėjus pirmininkauti ES Tarybai.

Pasak I. Šimonytės, dėmesys karo griaunamos Ukrainos atstatymui, pagalba Ukrainai ir Moldovai siekiant derybų dėl ES narystės pradžios, Rytų partnerystės šalių stiprinimas, Europos strateginio ekonominio atsparumo ir energetinio saugumo stiprinimas yra ir Lietuvos prioritetai ES darbotvarkėje.

Premjerė padėkojo Čekijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na ir mužikas

Na ir mužikas portretas
Ta šmonkė

Rasa

Rasa portretas
Pagarba Vengrijos Orbanui, kuris apmokestino parazitus bankininkus, o ne Tauta.

Rasa

Rasa portretas
Infliacija stabdyk, prietranka!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių