Premjerė ramina: pasienio gyventojams nerimauti dėl situacijos prie sienos nereikėtų

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pasienyje su Baltarusija, kur trečiadienį įsigaliojo nepaprastoji padėtis, gyvenantiems žmonėms nerimauti dėl situacijos prie sienos nereikėtų.

Vyriausybės vadovė ragina padėti sienos apsaugą užtikrinantiems pareigūnams, o geriausia – netrukdyti dirbti.

„Tiesą sakant, vietos gyventojai – kaip tik kalbėjome apie tai su generolu, kaip vietos gyventojai reaguoja, tai jie jau kurį laiką gyvena tokiomis išskirtinėmis aplinkybėmis, nes ekstremali situacija galioja keletą mėnesių ir manau, kad žmonėms, esantiems arti pasienio, tai nėra kaži kokia naujiena“, – trečiadienį žurnalistams Kapčiamiesčio užkardoje sakė I. Šimonytė.

„Nerimauti, manau, kad nėra ko. Kaip tik raginčiau padėti, pagelbėti pareigūnams, jeigu yra galimybė kažkuo pagelbėti, tai tiesiog pagelbėti. O geriausia, ką mes galime padaryti, tai netrukdyti pareigūnams dirbti savo darbą“, – pridūrė ji.

O geriausia, ką mes galime padaryti, tai netrukdyti pareigūnams dirbti savo darbą.

Premjerės teigimu, žmonėms dėl nepaprastosios padėties kyla praktinių klausimų, kurie trečiadienį ir buvo aptarti su pasieniečių vadu Rustamu Liubajevu.

„Yra klausimų, žmonės klausia, ypač Lietuvos piliečiai, visų pirma, mūsų gyventojai, tokių įvairių praktinių klausimų, bet tikrai institucijos ruošia atsakymus ir manau, kad pats nepaprastosios padėties administravimo procesas žmonėms, kuriems, tarkime, tenka dirbti pasienio ruože, ar tos nepaprastosios padėties teritorijoje, ar kažkokių dalykinių reikalų turėti – tikrai visa tai išsispręs eigoje“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija įvesta baiminantis naujo neteisėtų migrantų antplūdžio.

Lietuva stengiasi užtikrinti migrantų žmogaus teises

Lietuva, nepaisant įvestos nepaprastosios padėties pasienyje ir migrantų apgyvendinimo centuose, daro viską, kad žmogaus teisės būtų užtikrintos, sako premjerė I. Šimonytė.

„Galbūt kažkam atrodo, kad galimybė komunikuoti mobiliaisiais telefonais, susirašinėti per socialinius tinklus ir t.t. yra kažkoks žmogaus teisių ribojimas, tačiau tai tikrai neribos migrantų, jau esančių apgyvendinimo centruose, galimybių bendrauti su valstybės institucijomis“, – trečiadienį žurnalistams Kapčiamiesčio užkardoje sakė I. Šimonytė.

Aš manau, kad mes darome viską, kad žmogaus teisės būtų užtikrintos.

Pasak jos, su nevyriausybinėmis organizacijomis, advokatais, ar kitais žmonėmis, su kuriais migrantams gali būti svarbu susitikti, jie galės bendrauti gyvai, atvykę į jų apgyvendinimo centrus.

„Aš manau, kad mes darome viską, kad žmogaus teisės būtų užtikrintos, bet reikia suprasti, kad šita situacija yra labai sudėtinga tuo požiūriu, kad čia tarsi nesakyčiau, kad konfliktuoja, bet vienoje vietoje susikerta du tarptautiniai įsipareigojimai. Vienas įsipareigojimas yra saugoti valstybės sieną, kuri taip pat yra ir rytinė Europos Sąjungos siena, įgyvendinti Šengeno sienų kodeksą. Kita vertus, užtikrinti ir žmogaus teises“, – kalbėjo ji.

Vyriausybės vadovė taip pat priminė, kad migrantai gali teisėtai patekti į Lietuvą, pateikiant prieglobsčio prašymus.

„Lietuva tikrai dar yra papildomai numačiusi galimybes pateikti prieglobsčio prašymus tose vietose, kurios iš principo yra saugios žmonėms, kurie dabar bando laužtis į valstybių teritoriją kartais“, – teigė premjerė.

„Tikrai kiekvienas atvejis yra išnagrinėjamas detaliai. Kartais kalbama, kad čia yra generalizavimas, kad mes kažkaip vienu matu matuojame visus žmones, bet reikia labai aiškiai suprasti, kad yra labai aiškios procedūros kiekvieno žmogaus situaciją individualiai įvertinti“, – pridūrė ji.

Trečiadienį pasienyje su Baltarusija, baiminantis naujo migrantų antplūdžio iš kaimyninės šalies, įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Ji taip pat įvesta ir migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

Į Lietuvą patekusiems ir šalyje apgyvendintiems migrantams bus ribojama teisė susirašinėti, kalbėtis telefonu ir t. t., išskyrus galimybę kreiptis į valstybės institucijas ir įstaigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Visiškai ramus esu ir nebijau nei migrantų,nei rusų su baltarusiais. Baisiausia ,kad tokie nevykę Lietuvos ministrai .Pamačius juos, susidarė nuomonė ,apie mūsų nevykusių vadovų šalį.Nesinori net išreikšti savo nuomonės .

Kaunas

Kaunas portretas
..Padetis yra labai apgailetina;;ir dabar eiliniai pilieciai mato ir girdi++ mato ,kaip sunku buti pasienio kariu,kokioje sudetingoje situacijoje atsiduria pasienieciai.Stiprybes JIEMS su JU puikiu vadovu R.L. Stiprybes JUMS KARIAI--priekineje linijoje

Visiška darna

Visiška darna portretas
Tik įslaptintoje paveldimoje KGB bandoje!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių