Premjerė įvardijo, kada tikimasi pradėti visuotinę vakcinaciją nuo COVID-19

Remiantis esamais duomenimis apie vakcinos nuo COVID-19 tiekimą, masinę gyventojų vakcinaciją pradėti būtų galima pavasario pabaigoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Iš tiekimo pažadų ar įsipareigojimų gamintojų, kurie vis dar, deja, yra kintantys, tai mes matome, kad bus galima pradėti jau tą platesnę vakcinaciją žmonių ne pagal kažkokias kategorijas, o tiesiog plačiosios visuomenės kažkada pavasario pabaigoje“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Mes matome, kad bus galima pradėti jau tą platesnę vakcinaciją žmonių ne pagal kažkokias kategorijas, o tiesiog plačiosios visuomenės kažkada pavasario pabaigoje.

Vis dėlto, pasak jos, sunku šiuo metu pasakyti, kiek laiko prireiks, kol bus paskiepyta didžioji dalis visuomenės, lengviau planuoti konkrečių amžiaus grupių skiepijimo grafikus.

Ministrė pirmininkė akcentavo, jog itin svarbios sprendžiant dėl atlaisvinimų bus vyresnių nei 70 metų amžiaus grupių vakcinacija, nes leis apsaugoti pažeidžiamiausius gyventojus, kuriems virusas yra pats pavojingiausias.

Statistikos departamento naujausiais duomenimis, Lietuvoje iki šiol pirmąją skiepo dozę gavo beveik 133 tūkst. gyventojų, abi dozes – beveik 70 tūkst. gyventojų. Šiuo metu Lietuvoje skiepijami vyresni nei 80-ies metų žmonės.

Situacijos gerėjimą lėtina didesnis mobilumas, viruso atmainos

Sulėtėjusį epidemiologinės situacijos gerėjimą galėjo lemti didesnis gyventojų mobilumas, Lietuvoje rasta britiškoji koronaviruso atmaina, sako premjerė I. Šimonytė.

„Paprasčiausia sąsaja yra ta, kad praėjusį pirmadienį buvo atverta dalis paslaugų ir taip pat dalis prekybos ne maisto prekėmis vietų, mažesnių parduotuvių. Ir labai aiškiai matėme nuo pat pirmos dienos smarkiai išaugusį žmonių mobilumą“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

Galima daryti prielaidą iš mobilumo duomenų, kad tie kontaktai tikrai yra suintensyvėję.

Pasak jos, mobilumas šiuo metu iš esmės yra grįžęs į prieššventinį lygį, o išaugęs kontaktų skaičius sudaro sąlygas virusui plisti.

„Galima daryti prielaidą iš mobilumo duomenų, kad tie kontaktai tikrai yra suintensyvėję“, – pastebėjo ji.

Trečiadienio vakarą taip pat pranešta apie Lietuvoje aptiktus britiškosios koronaviruso atmainos atvejus. Tai, pasak I. Šimonytės, taip pat gali lemti sustojusį atvejų mažėjimą.

Artimiausiu metu, pasak jos, laukiama daugiau duomenų, kad būtų galima įvertinti, ar ši atmaina išplito tik konkrečiose vietovėse, ar „galime kalbėti apie platesnį paplitimą per šalies teritoriją“

„Dabar turbūt pagrindinis klausimas yra, kur link judės trajektorija: ar mums pavyks ją tokią prispaustą, bet stabilią išlaikyti ir galbūt pradėti testavimo priemonėmis mažinti, ar pamatysime vėl kažkokį atšokimą, kas, žinoma, nebūtų labai gera žinia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji sakė daug vilčių dedanti į testavimo apimčių plėtimą. Pasak I. Šimonytės, kitą savaitę Lietuvą turėtų pasiekti antigenų testai, taip pat baigiama ruošti tvarka dėl kaupinių testavimo, leidžiančio efektyviai ištirti didelius kolektyvus.

„Sveikatos ministras išplėtė profilaktinių testavimą. (...) Į PGR testavimą įtraukėme į sąrašą tokias dideles gana grupes žmonių, kurie turi potencialiai kontaktą su kitais žmonėmis ir bandysime šiais metodais, jeigu tai pasiteisins, jau toliau truputėlį kūrybiškiau žiūrėti į situaciją ir apribojimų keitimą“, – sakė ministrė pirmininkė.

Ketvirtadienį įsigaliojo karantino pakeitimai, leidžiantys nebedėvėti veido kaukių lauke, taip pat neliko judėjimo draudimų tarp didmiesčių ir juos supančių žiedinių savivaldybių.

Vyriausybės priimti pakeitimai numato, kad nuo šiol bus galima nedėvėti kaukių atvirose vietose, kai tarp žmonių išlaikomas bent dviejų metrų atstumas. Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.

Vyriausybė trečiadienį pratęsė judėjimo tarp savivaldybių ribojimą iki kovo 15-osios, kartu panaikindama šiuos ribojimus gyvenantiems besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse.

Premjerė Ingrida Šimonytė išvakarėse informavo, kad šie Vyriausybės pakeitimai įsigalioja nuo ketvirtadienio, tuo metu anksčiau svarstyti galimi atlaisvinimai, pavyzdžiui, dėl kultūros įstaigų ar kai kurių didesnių parduotuvių atvėrimo, anot jos, bus priimti tik ėmus gerėti epidemiologinei situacijai.

Karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje pratęstas iki kovo pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gytis

Gytis portretas
Skiepysiuos aš, jau užrašti mano 80+, skiepysis ir mano vaikai.

o

o portretas
kaip badysit kalinius ar irgi per prievarta pasikinke karopolicija is jusu politpridurku galima visko tyketis nes blogis jus uzvalde?;;;

,?????

,????? portretas
Kokio dydžio atkatą gaus kiekviena šalis, kurį pasirašė ,sutiko bandymams su žmonėmis.Žinoma, bus atsižvelgta i šalies didumą pagal populiaciją ir kiek ko pardavė pandemijos metu. Idomu ar bus parašyta ,manau ne .
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių