Premjeras: pratęsti karantiną siūloma iki birželio pabaigos

Pratęsti karantiną ketinama iki birželio pabaigos, teigia premjeras.

„Siūlomas dabar iki birželio pabaigos, bet koks sprendimas bus Vyriausybėje, matysime“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Saulius Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad dabar karantino režimo palaikymas yra labiau susijęs su teisiniais aspektais nei medicininiais.

„Kalbėdami apie karantino pratęsimą, kalbame iš esmės apie teisinį režimą, kuris skirtas pirmiausia dviem dalykams  – jis susijęs su ekonomine parama, nes daug priemonių taikomos karantino metu ir po karantino, antras teisinis dalykas – ligos plitimo ir įvežimo galimybių suvaldymas“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Anot jo, trečiadienį Vyriausybė tai pat planuoja patvirtinti epidemiologinius kriterijus, kurie lemtų, kada karantinas būtinas.

S. Skvernelio teigimu, epidemiologai siūlo nustatyti keturis kriterijus, kuriems esant karantinas nebebūtų tęsiamas.

Rytoj priėmus nutarimą, pamatysime, kad praktiškai grįžtame į buvusį mums įprastą gyvenimą, išskyrus su tais ribojimais, kurie grasina atskiriems židiniams arba ligos plitimui.

Pasak premjero, pagal juos, karantinas būtų atšauktas, jeigu per pastarąsias 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų nedidėtų, jeigu nuo visų patikrinimų teigiamų atvejų būtų ne daugiau kaip 0,5 procento, jeigu per savaitę nebūtų nustatyti daugiau kaip penki įvežtiniai atvejai ir jeigu ne mažiau kaip 90 proc. naujų atvejų būtų susiję su jau esamais lokaliais židiniais.

Premjeras teigė, kad trečiadienį Vyriausybė planuoja priimti dar daugiau karantino sąlygų sušvelninimų.

„Rytoj priėmus nutarimą, pamatysime, kad praktiškai grįžtame į buvusį mums įprastą gyvenimą, išskyrus su tais ribojimais, kurie grasina atskiriems židiniams arba ligos plitimui“, – sakė jis.

Taip pat ketinama Vyriausybės nutarimu įteisinti praėjusią savaitę per pasitarimą patvirtintą masiniams renginiams organizuoti skirtą planą.

„Bus patvirtinta Vyriausybės nutarime, kad nuo birželio 1 dienos uždarose erdvėse iki 100 žmonių su dviejų metrų atstumo išlaikymu, o atvirose erdvėse – iki 300 žmonių su metro atstumo išlaikymo“, – sakė S. Skvernelis.

„Taip pat mėgėjiškas komandinis galės vėl pradėti funkcionuoti“, – pridūrė jis.

Visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nusisnekat visi

Nusisnekat visi portretas
Ko cia putojates? Kam trukdo zodis karantinas? Viskas laisvinama,ko cia verkiat? Maziau trieskit del nieku. Ar valdzia kalta,kad kinai corona paleido? Taip kd nurimkit ir dziaukites kd bent valdzia rupinas jusu sveikata ir saugumu. Nes patys saves saugot nemokat,juolabiau kitu.

runkeliams

runkeliams portretas
gandragalviniai debilai nesupranta,kad Lietuvai toli iki Švedijos pasiekimų.Žiūrėsim rudenį ir kitais metais statistiką. Lietuvoje niekas neskaičiavo kiek numirė žmonių dėl nesuteiktos pagalbos ,dėl karantino.TAip pat švedai turės imunitetą,o lietuviai kris kaip musės rudenį ir žiemą.LIetuvos ekonomika bus nustekenta,o šalis praskolinta dešimčiai metų į priekį.Ir kas suskaičiuos kiek žmonių numirs ar nusižudys iš nevilties,bedarbystės ir ubagystės

pritariu

pritariu portretas
> ... Tokius debiloidus kaip tu covit turėtų utilizuoti krematoriume - pagerėtų genofondas.
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių