Su liepsnomis Alytuje kovoję ugniagesiai: kai kurie mūsų kosėjo krauju

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Medicinos centre ketvirtadienį apsilankiusiems ugniagesiams gelbėtojams, dirbusiems likviduojant Alytuje kilusį gaisrą, buvo atliktas neplaninis sveikatos patikrinimas.

Medicinos centre buvo vertinama 29 ugniagesių-gelbėtojų sveikatos būklė, atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai, teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos. Kalbintų ugniagesių-gelbėtojų teigimu, gaisras buvo milžiniškas, nuovargis jaučiasi didžiulis, tačiau aprūpinimu priemonėmis pareigūnai teigia skųstis negalį.

Medicinos centro direktoriaus Marius Buitkaus teigimu, įstaiga yra pasiruošusi ugniagesiams-gelbėtojams suteikti visokeriopą reikalingą pagalbą, visiems pareigūnams bus atliekamos kardiogramos, išanalizuota širdies, plaučių ir bendroji organizmo būklė.

„Jeigu bus rehidratacijos požymių, elektrolitų sutrikimų, esame pasiruošę, jeigu reikės, palašinti mineralų į kraują ir atstatyti. Taip pat gali būti stuburo pakitimų, širdies, kraujotakų sistemos sutrikimų“, – galimas ugniagesių sveikatos problemas įvardino įvardijo centro direktorius.

M. Buitkaus manymu, didesnių ugniagesių sveikatos sutrikimų neturėtų būti.

„Jie atvažiuoja ne iš karto po gaisro, tai aš manau, kad didesnių pakitimų neturėtų būti. Noriu pabrėžti, kad čia yra bendros būklės sutikrinimas su ta, kurią mes tikriname nuolat“, – teigė M. Buitkus.

Ugniagesiai: buvome pervargę, pirmosiomis dienomis jautėmės kaip daržovės

Tarnybą Druskininkuose atliekantis ugniagesys Tadas Mankevičius į Alytaus gaisrą nuskubėjo kaip savanoris. Po gaisro, sakė jis, juto galvos bei gerklės skausmus.

„Žmona juokavo, tu gal padangas valgei, nes iš burnos buvo labai blogas kvapas“, – sakė T. Mankevičius, pridūręs, kad buvo kolegų, kurie net kosėjo krauju.

Pasitikrinti, pasak ugniagesio, į Vilnių jis atvyko norėdamas užsitikrinti, kad nebus sveikatos sutrikimų ilgalaikėje perspektyvoje.

„Atvykau pasitikrinti, manau, reikia pasižiūrėti, nes gali (sveikatos sutrikimų. – ELTA) nejausti“, – pabrėžė ugniagesys.

Gaisrą likvidavę pareigūnai, pasak jo, pirmosiomis dienomis jautėsi tiesiog bejėgiais. Pili vandenį ant padangų, o jos nenustoja degti, įspūdžiais dalijosi T. Mankevičius.

Po pirmo budėjimo kaip daržovės jautėmės.

„Gaisras buvo įspūdingas, neaprėpiami plotai. Pirmomis dienomis jautėmės bejėgiai“, – kalbėjo ugniagesys.

Tuo tarpu kitas ugniagesys Dainius Motiejūnas tvirtino, kad ugniagesiai-gelbėtojai po pamainų jausdavosi „kaip daržovės“.

„Po pirmo budėjimo kaip daržovės jautėmės. (...) Galvos skausmai, buvo per sudėtinga. Pykinimas, buvo baisu, kad įeisi ir gali kažkas nutikti. Tai grandies vadui pranešėme, kad baigėme darbą. Jis iš karto sutiko, leido pailsėti. Kitą dieną tas nuovargis irgi toks buvo“, – sakė D. Motiejūnas.

Jo teigimu, stovint gaisravietėje net per batus jautėsi karštis, nes vanduo, skirtas gesinimui, karštas nusėsdavo prie batų.

„Jautėsi mieguistumas ir man, visą laiką toks išbalansuotas žmogus – nuovargis ir tų medžiagų išprakaituoji“, – kalbėjo ugniagesys.

Aprūpinimu ugniagesiai nesiskundžia: ko reikėjo, tą gavome

Ugniagesiai, paklausti, ar aprūpinimas priemonėmis buvo pakankamas, tvirtino, kad pagalba jiems buvo teikiama.

„Kiek man teko pačiam, tai ko trūko, tas buvo pristatyta, o kaip greitai, ar laiku, tai vertinti negalėčiau. Pačiam buvo prakiuręs batas, tai gavau aš tuos batus tą pačią dieną“, – prisiminė D. Motiejūnas, pridūręs, kad pirmą dieną turėjo žingsniamatį, kuris dienos pabaigoje nurodė, jog nužingsniuota 20 kilometrų.

Pasak T. Mankevičiaus, pagalbą teikė tiek kolegos, tiek Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Aprūpinimo, manau, tikrai užteko. Padėjo ir vadovai, ir meras tikrai prisidėjo. Negaliu pasakyti, kad kažko trūko“, – pridūrė gaisre savanoriavęs T. Mankevičius.

Per artimiausias 2 savaites Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams, kurie pareiškė norą pasitikrinti sveikatos būklę, rašoma VRM pranešime spaudai. Alytuje kilusį gaisrą padėjo suvaldyti 324 ugniagesiai gelbėtojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Chamas

Chamas portretas
Nesupratau.o drageriu alytaus gaisrineje nepilde dirbantiem ugniagiasiams!?turejo duoti rezervinius jei dirbanciojo buvo pasibaiges suspaustad oras..juk negalejo kauno komanda vaziuot i kauna drageriu papildyti..

Anonimas

Anonimas portretas
Pora vištelių pavargo, kosėti pradėjo....tokius mesti lauk ir priim ti normalių vyrų.

...

... portretas
Taaaip - vieni savo gyvybe ir sveikata rizikuoja, kiti kitoje pusėje žemės pas dukrą slapstos.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių