A. Pocius: kai kam A. Bubnys nepriimtinas dėl savo žinių apie buvusius KGB agentus

Istoriko Arūno Bubnio kandidatūra į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) vadovus kai kam yra nepriimtina, nes jis turėjo prieigą prie informacijos apie buvusius KGB bendradarbius, sako Seimo narys konservatorius Arvydas Pocius.

„Arūnas Bubnys yra tikras profesionalas savo srityje. Manau, kad kai kurių asmenų jautrumas, kodėl jis nepriimtinas yra todėl, jog A. Bubnys daug metų dirbo Ypatingajame archyve, turėjo prieigą prie informacijos apie gyventojus, kurie prisipažino slapta bendradarbiavę su KGB“, – ketvirtadienį Seime svarstant A. Bubnio kandidatūrą teigė parlamentaras.

„Manau, kad tai viena iš priežasčių, kodėl kai kuriems asmenims A. Bubnio kandidatūra nepriimtina“, – sakė buvęs kariuomenės vadas.

Šie prisipažinimai, pagal įstatymą, yra įslaptinti.

A. Bubnys 1993–1998 metais dirbo Lietuvos ypatingajame archyve, buvo jo direktorius. Šiame archyve saugomi buvusio sovietų saugumo KGB dokumentai.

Krašto apsaugos ministras istorikas konservatorius Arvydas Anušauskas kandidatą apibūdino kaip asmenį, tikrai neabejingą Lietuvos istorijai. Anot jo, A. Bubnys su keliais kolegomis gelbėjo KGB archyvą, perkėlė iš kenksmingos aplinkos, tvarkė jį.

Tuo metu prieš šią kandidatūrą kalbėję Seimo opozicijos atstovai akcentavo, kad A. Bubnys iš Ypatingojo archyvo direktoriaus pareigų buvo atleistas esą dėl neveiklumo ir negebėjimo sutelkti kolektyvo. „Valstietis“ Robertas Šarknickas teigė, kad nemoralu siūlyti tokią kandidatūrą.

„Darbietis“ Mindaugas Puidokas stebėjosi, kaip galima direktoriumi skirti asmenį, kuris prisidėjo, kad būtų atleistas ankstesnis Genocido centro vadovas.

„Šio kandidato dalykinės ir vadybinės savybės kelia daug klausimų, nėra aiškumo, kokia kryptimi bus nukreipta centro veikla“, – teigė jis.

„Šis paskyrimas tikrai įeis į šio Seimo liapsusų ir šiurkščių klaidų istoriją“, – pareiškė M. Puidokas.

Šis paskyrimas tikrai įeis į šio Seimo liapsusų ir šiurkščių klaidų istoriją.

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl istoriko A. Bubnio skyrimo LGGRTC vadovu.

Jo kandidatūrą į šias pareigas pasiūlė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vietoj prieš porą savaičių atleisto Ado Jakubausko. Jis Genocido centrui vadovavo kiek ilgiau nei pusmetį ir buvo atleistas, nes nepavyko užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kilo susipriešinimas tarp darbuotojų, o viešai nagrinėjama situacija centre sumenkino įstaigos dalykinę reputaciją.

Šiuo metu LGGRTC Tyrimo departamentui vadovaujantis A. Bubnys prisistatydamas Seime sakė paskyrimo atveju sieksiantis atkurti „pastaruoju metu pažeistą prestižą“, normalizuoti atmosferą darbovietėje.

A. Bubnys buvo tarp 17 istorikų, pasirašiusių kreipimąsi į Seimą dėl kilusios įtampos LGGRTC vadovaujant A. Jakubauskui.

Istorikas A. Bubnys centre dirba nuo 2009 metų.

Genocido centras tiria visas genocido bei nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuoja genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžina laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

gėda dėl kariuomenės

gėda dėl kariuomenės portretas
Žiūriu, vis daugiau išeivių iš kariuomenės daro tokius pareiškimus, kad jau neramu darosi, kas toje kariuomenėje vyksta. Grina, Jauniškis, visokie KAM Strateginės komunikacijos centrai, dabar štai ir Pocius. Ir kas iš to, jei ir žino Bubnys kažką apie kagebistus? Kaip jis tą informaciją galėtų realizuoti? Prieitų ir bestų pirštu į Seimo narį - tu KGB bildukas, agentas, gal parašys knygą ir paviešins visus kagebistus? Kaip kariškis, kaip žmogus iš jėgos žinybų, Pocius turėtų labai gerai suvokti tokius dalykus. Todėl kitaip, kaip spekuliacijomis, jo tokių kalbų pavadinti neišeina. Ir tai tikrai jam neišsprūdo, tai padaryta sąmoningai siekiant kažkokių tikslų. Gėda!

Isvada

Isvada portretas
Greiciau skelbkit kgb sarasus. Veliau nebereikes is garbingu vietu sliuzus perlaidoti arciau siukslynu.

Anonimas

Anonimas portretas
savi savus visada atpazysta
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių