Po sunkios ligos mirė Kernavės rezervato direktorius S. Vadišis

  • Teksto dydis:

Sekmadienį po sunkios ligos eidamas 65-uosius metus mirė Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos vadovas, architektas–restauratorius Saulius Vadišis.

Apie netektį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Kernavės archeologinės vietovės muziejus.

Anot Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato pranešimo, S. Vadišis savo gyvenimą pašventė kultūros paveldo administravimui, apsaugai ir populiarinimui.

S. Vadišis Valstybiniam Kernavės kultūrinio rezervatui vadovavo nuo 2003 metų. Prieš tai jis buvo Valstybinio Kernavės archeologijos ir istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas,  direktorius.

1978 metais baigęs Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo architekto–restauratoriaus kvalifikaciją, S. Vadišis dirbo Telšių taikomosios dailės technikumo dėstytojas, Vilniaus „Komprojekto“ architektu.

Dirbti Kernavėje jis pradėjo 1990 metais.

„Sauliui vadovaujant, sukurta ir atidaryta moderni Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicija, Kernavės kultūrinis rezervatas parengtas nominacijai ir įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą (2004), objektas pritaikytas pažintiniam kultūriniam turizmui ir lankytojų poreikiams, organizuota ir vykdoma intensyvi muziejinė ir švietėjiška veikla, užtikrinta kultūros paveldo vertybių ir kultūrinio kraštovaizdžio apsauga“, – teigiama Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato pranešime.

S. Vadišis taip pat aktyviai dalyvavo valstybinių, visuomeninių ir profesinių organizacijų veikloje. Jis buvo Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) narys, Kultūros ministerijos Muziejų ekspertų komisijos narys, dvi kadencijas dirbo Valstybinėje kultūros paveldo komisijoje.

„Jam vadovaujant, parengtas ir nuosekliai įgyvendinamas strateginis Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato apsaugos, tyrimų, populiarinimo ir pritaikymo lankymui planas. 2012 metais parengtas ir pradėtas įgyvendinti projektas „Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato viešosios turizmo infrastruktūros sukūrimas“. Šio projekto tikslas – pritaikyti Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato teritoriją pažintiniam kultūriniam turizmui ir lankytojų poreikiams, sudaryti prielaidas intensyviai muziejinei ir švietėjiškai veiklai, kultūrinių renginių organizavimui, tuo pačiu užtikrinant kultūros paveldo vertybių ir kultūrinio kraštovaizdžio apsaugą“, – 2015 metais apie S. Vadišio darbą rašė Kultūros ministerija, apdovanojusį jį ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

2003 metais S. Vadišis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
A†A
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių