A. Paulauskas: VST masiškai piktnaudžiauta išmoka už nuomojamą būstą

  • Teksto dydis:

Viešojo saugumo tarnyboje (VST) pareigūnai piktnaudžiavo valstybės teikiamomis kompensacijomis už nuomojamą būstą, teigia laikinasis tarnybos vadovas.

„Pavyzdžiui, jei jis gyvena Trakų rajone, bet dirba Vilniuje, jis turi teisę išsinuomoti būstą Vilniuje, jame gyventi ir valstybė jam kompensuoja nuomos išlaidas. Bijau sumeluoti, bet, jei neklystu, maksimali suma, gyvenant su šeima, yra 650 eurų per mėnesį. Tai tikrai nemaži pinigai“, – antradienį publikuotame interviu LRT portalui sakė Arūnas Paulauskas.

Anot jo, taip siekta į Vilnių, Kauną privilioti pareigūnų iš Alytaus, Varėnos, Šalčininkų ar kitų miestų.

„Atrodo, idėja gera, bet pasirodo, kad pareigūnai pradėjo masiškai piktnaudžiauti ta socialine garantija. Pavyzdžiui, pareigūno tarnybos vieta yra Kauno dalinys, jis gyvena Kauno rajone, nuo jo namo iki jo dalinio yra 16 kilometrų. Jis susiranda butą Kaune, jį išsinuomoja, sudaro sutartį su savininku ir valstybė jam nuomą kompensuoja. Atėjęs pamačiau, kad pareigūnai masiškai nešdavo fiktyvias nuomos sutartis, tai yra jie nuomotame būste negyveno“, – sakė A. Paulauskas.

Atėjęs pamačiau, kad pareigūnai masiškai nešdavo fiktyvias nuomos sutartis, tai yra jie nuomotame būste negyveno.

Jo duomenimis, būstai nuomoti iš artimų giminaičių. Paaiškėjo, kad iš 860 pareigūnų minėtą išmoką gauna 200.

„Tai yra labai didelis skaičius ir tai, visų pirma, atsispindėjo biudžete. Man iškart signalizavo finansų vadovė, kad metinį biudžetą, skirtą šitai paramai, sunaudojame per du ar tris mėnesius“, – tvirtino A. Paulauskas.

Jo teigimu, sugriežtinus kontrolę, jau pirmą mėnesį 60 iš 200 kompensaciją gaunančių pareigūnų atsiėmė prašymą kompensuoti.

„Tai reiškia, kad trečdalis pareigūnų, gavusių kompensaciją, piktnaudžiavo“, – sakė vadas.

Pasak jo, aukščiausio lygio vadovai ne tik žinojo apie šį piktnaudžiavimą, jį toleravo, bet net ir skatino.

Pernai rudenį VST vadui Ričardui Pociui pasitraukus iš pareigų dėl nesutarimų su  vidaus reikalų ministre, gruodį laikinai tarnybai vadovauti paskirtas policijos generalinio komisaro pavaduotojas A. Paulauskas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė jam pavedė atlikti VST veiklos auditą.

Po jo nutarta VST integruoti į policiją.

VST dirba 860 žmonių. Neteisėtos migracijos krizės metu šios tarnybos pareigūnai talkino saugant sieną su Baltarusija, palaikė viešąją tvarką migrantų apgyvendinimo vietose. Dabar tarnybos pareigūnai užtikrina svarbiausių strateginių šalies objektų apsaugą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O tai artimi giminaičiai turi nemokamai apgyvendinti šeima? :D

gaga

gaga portretas
visur korupcija, bardakas ir svogerizmas sitam ubagyne

ogi

ogi portretas
gerai prasidejo tarpusavio pestynes del /neapgrauzto kaulo/ darosi jau linksma ko noret is tos saikos is kuriu dargi ner vidurynes baige gryni balvonai n////
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių