Paliatyviosios pagalbos teikėjams siūloma leisti nemokamai naudotis valstybės NT

Seime baigiamos svarstyti pataisos, leisiančios valstybei ir savivaldybėms nekilnojamąjį turtą laikinai neatlygintinai perduoti platesniam įstaigų ir organizacijų, kurios nemokamai teikia svarbias ir paklausias paslaugas gyventojams, ratui.

Jeigu parlamentarai pataisas priims, valstybei ir savivaldybėms priklausančiu nekilnojamuoju turtu nemokamai galės naudotis viešosiomis įstaigomis esančios mokyklos, viešosios nevyriausybinės organizacijos, teikiančios nemokamą kompleksinę pagalbą krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų artimiesiems, taip pat paliatyviosios pagalbos paslaugos nepagydomomis ligomis sergantiems žmonėms teikiančios įstaigos.

Pataisų iniciatorės Astos Kubilienės teigimu, siūlomi pakeitimai pagerins paslaugų prieinamumą, o socialdarbiečių frakcijos narys Antanas Vinkus pabrėžia, kad valstybės rūpestis paliatyviosios pagalbos paslaugomis yra ypač reikalingas senstant visuomenei.

„Dažnai tenka girdėti artimųjų nusiskundimus (...) Ligonių priežiūra reikalauja ne tik sunkaus fizinio darbo ir ypatingos dvasinės įtampos, bet ir atitinkamų medicininių žinių, kurių artimieji dažniausiai neturi“, – kalbėjo A. Vinkus.  

„Lietuvos Caritas“ sako, kad siūlomi pakeitimai leistų nevyriausybinėms organizacijoms aktyviau įsitraukti į gyventojams reikalingų paslaugų teikimą, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad pastaruoju metu nematė didelės tokių patalpų paklausos.

Seimas šią savaitę po svarstymo pritarė tokioms Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisoms. Paskutinis balsavimas Seime numatytas kitą savaitę.

„Caritas“: pagalba  turėtų būti taikoma plačiau

„Lietuvos Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė norėtų, kad neatlygintinai naudotis patalpomis galėtų daugiau nevyriausybinių organizacijų, nes tai, anot jos, palengvintų jų aktyvesnį įsitraukimą į gyventojams reikalingų paslaugų teikimą.

„Dažnai priežastimi, neleidžiančią teikti paslaugų, tampa patalpų neturėjimas arba resursų stoka nuomos mokėjimui“, – BNS nurodė D. Bukeikaitė.   

„Žinant valstybės resursų taupymo politiką bei tai, kad valstybė ir savivaldybės pastarąjį dešimtmetį griežtino ir apribojo nevyriausybinių organizacijų galimybes neatlygintinai naudotis nekilnojamuoju turtu, šios pataisos tikrai yra reikalingos ir naudingos“, – pridūrė ji.

Pasak D. Bukeikaitės, tokia palaikymo bei prisidėjimo prie nevyriausybinių organizacijų sektoriaus forma yra praktikuojama įvairiose vakarų šalyse.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjos Vilmos Lajauskaitės, jeigu bus priimtos pataisos, Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstytų turimo turto panaudos nuostatų pakeitimus.

„Tik atkreipiame dėmesį, kad įstatyme numatyta galimybė, o ne prievolė“,  – BNS pabrėžė ji.

V. Lajauskaitės teigimu, per pastaruosius kelerius metus sostinės savivaldybė nematė didelio poreikio suteikti patalpas įstaigoms, teikiančioms paliatyviosios pagalbos paslaugas ar paramą kritinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų artimiesiems.

„Nebuvo gauta nei vieno prašymo, o dėl patalpų mokykloms buvo gauti keli. Savivaldybės patalpos iki šiol yra suteiktos 10 privačių mokyklų“, – nurodė V. Lajauskaitė.

Ji pabrėžė, kad mokykloms ir paliatyviosios pagalbos paslaugų teikėjams reikėtų specializuotų, didelio ploto ir higienos reikalavimus atitinkančių patalpų, kurių Vilniaus miesto savivaldybė įgyja retai. Pavyzdžiui, stokodama nekilnojamojo turto ikimokykliniam ugdymui, savivaldybė pati tokias patalpas pastaruosius kelerius metus nuomojasi rinkoje.  NAUJAUSI KOMENTARAI

pypenas

pypenas portretas
KORONOVIRUSO-pasekmės jau nėr kur dėti žmones,kuriems dienos suskaičiuotos,todėl ir rašo paletyviosios pagalbos patalpas reikėtų išnuomuoti nemokamai,kad visuomeninių įstaigų padėjėjai iš nusivylusių žmonių galėtų melžti pinigus,prisidengdami jų rūpyba..........?????????

pirmoje EILĖJE pasinaudos šia nemokama lengvata

pirmoje EILĖJE pasinaudos šia nemokama lengvata portretas
"s k u r d e" gyvenantis konservatoriius GABRIELIUS ir į jį panašūs KITI v e l t ė d ž i a i konservatoriai.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių