Paaiškėjo nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai (papildyta)

Pirmadienį Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 6 laureatus, kuriems atiteks po 104 tūkst. litų premiją.

Komisija laurus skyrė aktorei Rūtą Staliliūnaitei-Matulionienei, dainininkei Veronikai Povilionienei, vertėjui ir poetui Antanui Gailiui, vizualaus meno kūrėjui Deimantui Narkevičiui, rašytojai Vandai Juknaitei bei kompozitorei Ramintai Šerkšnytei, pranešė nacionalinis transliuotojas.

Pasak vertinimo komisijos pirmininko Alfredo Bumblausko, atrinkti laureatus buvo sudėtinga užduotis: komisija nemažai diskutavo ir svarstė.

Aktorė R. Staliliūnaitė-Matulionienė buvo įvertinta už „aukštąjį teatro meną, už vaidmenis, tapusius Lietuvos teatro simboliais, už Barborą, Kleopatrą, Norą, Jurgą, Mortą...“

Dainininkė V.Povilionienė laurų nusipelnė už „dainavimą Lietuvai ir pasauliui“, vertėjas ir poetas A. Gailius – už „literatūros klasikos vertimus, už lietuvių kalbos profesionalumą“.

Kompozitorė R.Šerkšnytė šia premija pagerbiama už „muzikos klasikos ir moderniųjų formų jungtis“. Už „visuomenės ir kultūros problemas analizuojantį medijų meną“ apdovanojamas medijų meno kūrėjas D.Narkevičius, o rašytojai V.Juknaitei premija bus įteikta už „santūrų humanizmą ir lietuvių literatūros lauko išplėtimą“.

Lietuvos nacionalinių premijų komisija apdovanojimams dar buvo pasiūliusi ir kino režisierių Algimantą Puipą, rašytojus Ramutę Skučaitę ir Henriką Algį Čigriejų, fotomenininką Algimantą Aleksandravičių, džiazo ir vizualaus meno kūrėją Vladimirą Tarasovą, vizualaus meno kūrėją Artūrą Railą.

Premijos įteikiamos Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios proga, tad jas laureatams tradiciškai Vasario 16-osios išvakarėse įteiks Prezidentas.

Pernai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais tapo dailėtyrininkas Alfonsas Andriuškevičius, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas Kernagis, poetė Zinaida Nagytė-Katiliškienė, kompozitorius Šarūnas Nakas, aktorius Vytautas Paukštė, menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai.

2007-aisiais skiriamų premijų skaičius nuo devynių sumažėjo iki šešių, tačiau vienos premijos dydis išaugo nuo 42 tūkst. iki 104 tūkst. litų.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos nuo 1989 metų skiriamos Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjams už reikšmingiausius per pastaruosius penkerius metus sukurtus kultūros ir meno kūrinius, taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Šiomis premijomis jau apdovanoti daugiau nei pusantro šimto kūrėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių