Quantcast

Nustebino: tokių prastų moksleivių rezultatų nesitikėjo

Daugiau kaip pusėje savivaldybių bent 20 proc. mokinių nepasiekia patenkinamo matematikos lygio, net mažiau nei trečdalyje savivaldybių visi mokiniai pasiekia patenkinamą lietuvių kalbos lygį, parodė Švietimo ir mokslo ministerijos atlikta analizė, trečiadienį Vyriausybėje pristatyta savivaldybių merams.

Kaip matyti Švietimo kokybės žemėlapyje, pagal mokinių matematikos pasiekimus labiausiai atsilieka Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Elektrėnų Akmenės ir Birštono savivaldybės.

Lietuvių kalbos pasiekimai prasčiausi Druskininkų, Šalčininkų, Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Rokiškio savivaldybėse.

Net 27 savivaldybėse vidutinis mokinių skaičius 5-8 klasėse neperkopia 15.

„Reikėtų sau atsakyti, į ką mes investuojame - į ūkį ir administravimą ar į ugdymo kokybę. Negalim nematyti to, kad kai kurios savivaldybės į ūkį ir administravimą investuoja tris kartus daugiau nei į vaikų išsilavinimą“, - atkreipė dėmesį švietimo ir mokslo ministrė.

Pasak J. Petrauskienės, reikalingos bendros pastangos su savivaldybėmis, kad skirtumai savivaldybėse būtų mažesni.

Kaip parodė ŠMM apibendrinti duomenys, kaimo vaikams pavyti Vilniaus vidurkį prireiktų 2 papildomų mokslo metų.

Situacija tikrai yra liūdna. Manau, tai ir mokyklos, ir visos mūsų visuomenės problema.

Net vienas ketvirtadalis mokinių nepasiekia bazinio lygmens matematinio, gamtamokslio ugdymo ir skaitymo gebėjimų srityse.

Lietuvoje pasiekimų skirtumai - vieni didžiausių iš visų 72 ekonominio bendradarbiavimo bendrijos narių, Lietuva yra nutolusi 55 vietoje ir stipriai atsilieka nuo vidurkio.

Kaip po ministrės pasisakymo sakė Alytaus meras, ne paslaptis, kad švietimo srityje Lietuvoje prastai, bet kad taip - merai nesitikėjo.

Kaip skelbė ELTA, kas trečias (31 proc.) mokinys mokykloje jaučiasi vienišas, kas trečias (31 proc.) - nepritampa, dar daugiau (34 proc.) teigia, kad mokykloje jaučiasi nejaukiai, ne savo vietoje.

Kaip parodė trečiadienį Vyriausybėje Lietuvos merams pristatytas Švietimo kokybės žemėlapis, Lietuvos mokinių savijauta - ypač prasta, pagal tai, kaip jaučiasi, mūsų vaikai užima 5 vietą nuo galo iš visų EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) šalių.

„Situacija tikrai yra liūdna. Manau, tai ir mokyklos, ir visos mūsų visuomenės problema“, - Eltai sakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė, akcentuodama, kad emocinis klimatas, kokį mes kuriame namuose, savo aplinkoje, atsispindi mokykloje.

Kaip pabrėžė ministrė, mokyklos bendruomenė - tai ne tik mokytojai, bet ir mokyklų vadovai, tėvai, vaikai.

„Jeigu tėvai negerbia mokytojų ir tai mato vaikai, jeigu vadovai negerbia mokytojų, mokytojai - vaikų ir atvirkščiai, visa tai išvirsta į visos bendruomenės iššūkį ir problemą. Turime visi atsakingai elgtis ir suteikti visą reikiamą pagalbą mokyklai, kad tai keistųsi“, - sakė J. Petrauskienė.

Pasak ministrės, tam pasitarnaus pateiktos Švietimo įstatymo pataisos, prevencinės programos, nevyriausybinių organizacijų, kaip „Vaikų linija“ veikla.

„Mes turime investuoti, kad mokytojų pasirengimas mokyklose spręsti konfliktines situacijas stiprėtų“, - pridūrė ministrė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
O ką nuveikei būdama ministre? Tik padauginai popierizmą. Tau mažiau reikia dirbti: popieriukus patikrini ir viskas. Nusileisk ant žemelės, ne ant popieriukų ir viskas paaiškės. Ponia tikrintoja/.kostatuotoja mokykla tik rašo ir rašo- popieriams jau ir mokyklų spintų neužtenka. Ar čia normalu? Prisisteigė/.aplipo mokykla visokiais tikrintojais, auditoriais, agentūromis ir t.t. Nauda jokia, tik popierius joms reikia pristatyti. Reikia naikinti visas tas prielipas, tada sumažės popierizmas mokyklose - daugiau laiko bus galima skirti ugdymui. O ir pinigų mokykloms daugiau bus skirta. Todėl visas petrauskienes ir panšias į jas atleisti iš dabo, panaikinti jų prielipines prie mokyklų firmeles- gi tos vietos sukurtos tik tam tikriems žmonėms. Jų veikla bevertė. Skaičiukus visi gali sudėlioti, analizuoti ir t.t. Kur racionalūs pasiūlymai, kokie sprendimai? Nėra.Tuščias darbas - pinigai geri, bet išmesti į balą.

Mokinė

Mokinė portretas
Ministrė sakydama "Lietuvių kalbos pasiekimai prasčiausi Druskininkų, Šalčininkų, Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Rokiškio savivaldybėse" pateikia NETEISINGĄ informaciją, nes kaip matyti žemėlapyje Druskininkų sav. nepasiektas patenkinamas lygis yra TIK 0-2 proc. !!! Vadinasi Druskininkų savivaldybės PUPP lietuvių kalbos rezultatai labai geri.

...

... portretas
Gojams mokslas nereikalingas.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių