Nuspręsta: karantinas pratęsiamas iki vasaros, įsigalioja daugybė pokyčių

Vyriausybė iki gegužės 31 dienos pratęsė karantiną, tačiau nuo pirmadienio atlaisvino susisiekimą su Lietuva iš užsienio valstybių.

Nuo gegužės 18 dienos veiklą atnaujins vaikų darželiai, sporto klubai, visa apimtimi – grožio salonai, grąžintos odontologijos paslaugos, leidžiami renginiai nedidelėms grupėms lauke, ligonių lankymas.

Tokius sprendimus trečiadienį priėmė Vyriausybė.

Nuo pirmadienio į Lietuvą darbo, verslo ar mokslo reikalais galės atvykti Europos Sąjungos šalių piliečiai, taip pat turintys nacionalinę vizą. Jiems galios 14 dienų izoliacijos reikalavimas.

Nuo pirmadienio, gegužės 11 dienos, į Lietuvą be saviizoliacijos galės atvykti Lenkijos piliečiai, bet apibrėžtas jų judėjimo tikslas – darbas, verslas ar mokslas.

Nuo gegužės 15 dienos atlaisvinamas susisiekimas atvykstantiems iš Latvijos ir Estijos. Judėjimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų vyks laisvai, atvykus nebus reikalaujama izoliacijos.

Taip pat Vyriausybės nutarime įrašyta daugiau pasienio punktų, per kuriuos būtų galima atvykti į Lietuvą lengvaisiais automobiliais.

Šalia dabar veikiančių Kalvarijos-Budzisko ir Saločių-Grenstalės punktų nuo gegužės 15 dienos dar eismas būtų leidžiamas per Būtingės-Rucavos ir Smėlynės-Medumi pasienio su Latvija punktus.

Nuo pirmadienio lengvieji automobiliai galėtų atvykti per Lazdijų-Aradninkų punktą pasienyje su Lenkija.

Nuo tos pačios datos būtų leidžiama atidaryti ir daugiau keltų linijų – ne tik iš Kylio, bet ir iš Rostoko bei Travemiundės Vokietijoje.

Nuo pirmadienio taip pat leidžiama rengti užsienio kalbos lygio mokėjimo egzaminus asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas. Egzamine turi dalyvauti ne daugiau kaip 10 asmenų, vienam dalyviui tekti ne mažiau kaip 10 kv. metrų ploto, turi būti užtikrinamas dviejų metrų atstumas tarp dalyvių.

Taip pat nuo gegužės 18 dienos įvesti palengvinimai reginiams, grožio ir odontologijos paslaugoms, vaikų ugdymui.

Pilnai duris atvers vaikų darželiai, taip pat nuo šios datos leidžiama atnaujinti veiklą visoms grožio ir odontologijos paslaugoms. Bus galima gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka lankyti ligonius.

Nuo gegužės 18 dienos nedidelėms ne daugiau nei 10 asmenų grupėms leidžiamos treniruotės sporto klubuose su treneriu. Taip pat iškart naikinamas draudimas plaukioti pramoginiais, sportiniais bei kitais laivais ar plūduriuojančiais įrenginiais, išlaikant atstumą dar žmonių.

Taip pat nuo gegužės 18 dienos leidžiami renginiai lauke, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, vienam dalyviui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 30 dienos leidžiami renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, nustatant jau anksčiau minėtus reikalavimus plotui bei atstumui tarp dalyvių.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Nesuku galvos,dzin man ta jūsų psichoze,asilai.

Komentatorous

Komentatorous portretas
Jus geriau oro uostus atidarykite bent savo Lietuvos piliečiams kad galėtų parskristi pas seimas kurie yra uztrige uzsienije.nes nevisiems labai yra lengva grysti per tuos punktus kuriuos esate atidarė.nes juokingai atrodo ir Lietuvos žmonės išskristi gali o parskristi ne tai kokia čia jūsų logika niekaip neina suprasti dalbajobai gryni be mastymo

...

... portretas
ŽIAURU: mums AIŠKINA (it patys nežinotume) kad sveikata - didžiausias turtas, BET: "Koks čia dar turtas runkeliams, reikia ir jį atimt". Tai va ir matom: duskit jūs už kaukių, dvėskit prieš laiką, BET - karantiną švelnina, tik - NE mums, leidžiama reikštis TIK tiems kur: "apibrėžtas jų judėjimo tikslas – darbas, verslas ar mokslas" - žodžiu: "NET jūsų dvėsimas mums TURI atnešt PELNO.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių