Nuo kitų metų kolegijos galės rengti trumpąsias studijas

  • Teksto dydis:

Nuo kitų metų rugsėjo kolegijos galės abiturientams siūlyti ne tik bakalauro, bet ir trumpąsias studijas – per 1,5–2 metus bus galima įgyti rinkoje paklausią specialybę, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Galimybę rengti trumpąsias studijas atveria pakeistas studijų vykdymo reglamentavimas.

„Trumposios studijos ne tik padidins studijų prieinamumą jaunuoliams iš socialiai pažeidžiamų grupių, bet ir sudarys sąlygas sparčiau parengti specialistus, kurių darbo rinkoje trūksta. Jos taip pat taps pereinamąja pakopa tarp profesinio mokymo ir bakalauro studijų, didins aukštojo mokslo prieinamumą baigus profesinio mokymo įstaigas“, – sakė švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pakeistame Bendrųjų studijų vykdymo reikalavimų apraše nustatyta trumpųjų studijų programos sandara ir reikalavimai dėstytojams.

Numatoma, kad trumpąsias studijas galės siūlyti kolegijos, turinčios atitinkamos krypties įdirbį – jau vykdančios bakalauro studijas.

Trumposios studijos galės būti vykdomos informatikos inžinerijos ir programų sistemų, taip pat turizmo ir poilsio studijų kryptyse.

„Esant darbo rinkos poreikiui, trumpųjų studijų krypčių sąrašas galės būti pildomas, todėl jos padės greičiau specialybę įgyti ir paklausiems kitų krypčių specialistams“, – teigiama antradienį išplatintame pranešime.

Trumpąsias studijas baigęs absolventas galės iš karto užsiimti profesine veikla arba tęsti studijas bakalauro pakopoje.

Trumposios studijos – tai vienas iš šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rengiamo socialinės dimensijos vystymo plano veiksmų. Numatoma, kad jos padės jaunuoliams iš socialiai pažeidžiamų grupių paprasčiau patekti į aukštojo mokslo sistemą.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesąmonė

nesąmonė portretas
tam yra prof.rengimo centrai.Kolegijų prestižas nukentės
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių