Nigerijoje pagrobti du Lietuvos jūreiviai

 • Teksto dydis:

Nigerijos uosto prieigose pagrobti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai, antradienį pranešė Lietuvos Vyriausybė.

Laivas užpultas Port Harcourto uosto prieigose. Bahamų salose registruotas laivas plaukė su Komorų salų vėliava.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus BNS sakė, kad iš viso laive buvo 16 Lietuvos piliečių.

Didžiąją dalį laivo įgulos sudarė Lietuvos ir Ukrainos piliečiai, LNK Žinioms sakė Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. Pasak jo, pagrobtas laivo kapitonas Ukrainos pilietis, pirmasis jo pavaduotojas Lietuvos pilietis ir dar du jūreiviai.

A.Mačiulis neturi duomenų, kad pagrobėjai būtų reikalavę išpirkos.

„Neturime tokios informacijos, kad būtų reikalauta išpirkos“, - sakė A.Mačiulis.

Vyriausybė nurodė antradienį gavusi informacijos, kad laivas buvo užpultas pirmadienio vakarą. Pagrobti jūreiviai buvo išvežti nežinoma kryptimi. Nurodoma, kad Užsienio reikalų ministerija palaiko ryšį su jūreivius įdarbinusia įmone ir susisiekė su laivo įgula. Gautais duomenimis, šiuo metu laive likusiai įgulai pavojus negresia.

Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis prie Afrikos krantų laive dirbusių Lietuvos jūreivių pagrobimo aplinkybes ir rūpinsis jų išlaisvinimu. Darbo grupei vadovauja Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas R.Vaitkus, jos sudėtyje – Generalinės prokuratūros, Krašto apsaugo ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų ministerijų, Valstybinio saugumo departamento atstovai.

Lietuviai ar Lietuvos laivų įgulų nariai į pagrobėjų rankas prie Afrikos krantų yra kelis kartus patekę anksčiau ir buvo išlaisvinti.

2009 metų rugpjūčio 3 dieną iš Limarko laivininkystės kompanijai priklausančio laivo „Saturnas“ Nigerijos pakrantėje ginkluoti užpuolikai įkaitais paėmė 5 iš 14 įgulos narių. Sergejus Triškinas, Aleksandras Alatyrcevas, Vladimiras Blazevičius, Vladas Keršys ir Aleksandras Solovjovas buvo išlaisvinti po vienuolikos dienų.

2010 metų gegužės 16 dieną prie Kamerūno krantų užpuolus tai pačiai kompanijai priklausantį laivą „Argo“ pagrobtas jo kapitonas Dmitrijus Baškirovas. Apie Lietuvos piliečio išlaisvinimą pranešta liepos 4 dieną.

2010 metų liepos 2 dieną prie Nigerijos krantų užpultas vokiečių laivas, plaukiojantis su Antigvos ir Barbudos vėliava. 12 paimtų įkaitų, tarp jų ir Lietuvos pilietis Aleksejus Sysojus, buvo išlaisvinti liepos 4-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai ponai

tai ponai portretas
kažkaip skurdi informacija tik išgąstis jaučiasi. O reikėtų žinoti štai ką: Pirma-kieno tai laivas,2-kas juos siuntė į tą laivą-valstybė ar savanoriškai užsidirbti.Tai kai Anglijoje apsivagia ir sodina ji cypę niekas čia nevirkauja.

lyda

lyda portretas
Valstybe savo valdomoje juru laivyninkysteje atlyginimo atiduoti darbuotojams negali, laivus uz skolas arestuoja, o pinigus ras uzsienio kompanijos ir po uzsienio veliava plaukanciam laivui. Savus lietuvoje jurinkus ikaitais laiko.

Nigerietis

Nigerietis portretas
Duokle butu Dyzelio kelios tonos
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių