Nenori neįgaliųjų vietų užleisti nėščiosioms ir vienišiems tėvams

Susisiekimo ministerija nepritaria Seime svarstomiems siūlymams leisti nėščiosioms, mažus vaikus auginantiems vienišiems tėvams statyti automobilius specialiose vietose, kaip tai šiuo metu leidžiama neįgaliesiems.

Pagal pataisas, šalia dabar esančio automobilio žymėjimo ženklo „Neįgalusis“ būtų įvestas dar vienas – „Vaikas automobilyje“. Juo savo automobilį galėtų paženklinti besilaukiančios moterys ir vieni vaiką iki trejų metų auginantys asmenys. Taip pat laikinai leidimą statyti automobilį neįgaliųjų vietose galėtų gauti dėl judėjimą ribojančios traumos laikinai nedarbingi asmenys.

Šios trys visuomenės grupės taip pat galėtų nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų, be to, pataisomis siūloma leisti sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonose.

„Siūlomi pakeitimai neatitinka Vienos Kelio ženklų ir signalų konvencijos nuostatų ir iš esmės iškreiptų konvencijoje nustatytą kelio ženklų sistemą. Siūlomas reglamentavimas nenumatytas tarptautiniuose eismo saugumo leidiniuose ir programose (...). Be to, ES valstybėse nėra praktikos, kad nurodytiems socialiai ar fiziškai sunkesnėje situacijoje esantiems asmenims būtų sudarytos galimybės nesivadovauti tam tikrų kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimais“, – nurodo ministerija.

Išvadose teigiama, kad įvedus siūlomą tvarką pasunkėtų eismo dalyvių priežiūra, nes nėščiosios, vieniši mažus vaikus auginantys tėvai ar laikinai neįgalūs žmonės turėtų pateikti dokumentus, įrodančius, kad jie priklauso šioms grupėms, tai padidintų jų administracines išlaidas.

Siūlymo autorius „valstietis“ Mindaugas Puidokas teigia, kad prie daugelio prekybos centrų šiuo metu nėra vietos šeimoms, o neįgaliųjų ženklu pažymėtos vietos ne visuomet būna išnaudotos.

„Vienos auginti vaikučius dažniausiai lieka mamytės, valstybės būtų uždavinys parodyti sąmoningumą ir suteikti joms šiek tiek geresnes sąlygas, kad jos galėtų patogiau privažiuoti, prisiparkuoti, apsipirkti, nes išties laikas joms labai svarbu, nes reikia ir darbą derinti, ir priežiūrą vaikučio“, – savo pataisas anksčiau argumentavo Seimo narys.

Reaguodamas į ministerijos išvadas, jis BNS pabrėžė, kad stovėjimo vietos nėščiosioms ir tėveliams būtų kuriamos greta jau įrengtų vietų neįgaliesiems, o ne vietoje jų. Pasak jo, aikštelėse tokios vietos galėtų būti paženklintos, pavyzdžiui, geltona spalva su vaiko simboliu.

„Tame siūlyme nėra siūloma automobilį statyti į neįgaliųjų vietas, neįgaliųjų vietų sąskaita tai nebūtų daroma“, - teigė M.Puidokas.

Jis taip pat sako, kad šiuo metu neįgaliesiems suteikta teisė sustoti ir stovėti vietose, kur tą draudžia eismo taisyklės, nesukelia nepatogumų ir pavojaus kitiems eismo dalyviams.

„Neįgaliesiems galioja toks leidimas, nepastebėta, kad eismui tai labai trukdytų“, - teigia jis.

Projektui po pateikimo Seime pritarta bendru sutarimu, jis svarstomas komitetuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių