Negavęs gydymo metadonu kalinys padavė Lietuvos valstybę į teismą

Pirmą kartą šalies istorijoje pilietis padavė valstybę į teismą, nes kalėjime nebebuvo gydomas nuo priklausomybės narkotikams. Padarytą neturtinę žalą nutraukus metadono programą buvęs narkomanas įvertino 150 tūkstančių litų, antradienį pranešė LNK Žinios.

Valstybę į teismą padavęs vyriškis nuo narkotikų priklausomybės pradėtas gydyti dar 1997 metais. Iki šiol jis vartojo metadoną – vaistą, slopinantį trauką kvaišalams ir sumažinantį narkotikų nebevartojančiam žmogui kylantį vadinamąjį kaulų laužymą.

Pernai buvęs narkomanas pateko į Lukiškes, po to į Pravieniškes, ten gydymas metadonu buvo nutrauktas. Nors vyriškis prašė, kalėjimų vadovybė metadono duoti atsisakė.

„Ten apie tris savaites tiesiog kankinausi ir ne tai, kad su miegu problemos, bet pastovus nerimas, kaulų laužymas, sunki būsena ir tik atvažiavus advokatui, parašius prašymą sužinojau, kad yra psichiatras, kuris ten gali... Bet psichiatrą labiau domino prašymo atsiradimo klausymas, o ne mano sveikatos problemos“, - sakė vyras, kurio tapatybė neatskleista.

Vyras gydymo metadonu nebetęsė ir išėjęs iš kalėjimo. Jis sako, kad nutraukimo pasekmės jaučiamos iki šiol - kankina atkryčiai, išsivystė depresija. Dėl padarytos žalos jis kreipėsi į teismą ir iš valstybės reikalauja 150 tūkstančių neturtinės žalos.

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad kaliniams numatytos galimybės gydytis metadonu.

„Beveik prieš dvejus metus buvo sudaryta darbo grupė, sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko iniciatyva, ji nagrinėjo teisinę bazę, ar yra teisinių kliūčių, kad nebūtų teikiama ši paslauga įkalinimo įstaigose, vienareikšmiškai pasakė, kad jokių teisinių kliūčių nėra. Visas valdžias šios problemos sprendime turi teisingumo ministerija“, - sakė sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

Teisingumo ministerija atkerta, kad kalinių gydymui metadonu trūksta daugiau nei 5 milijonų litų.

„Tam, kad taikyti gydymą metadonu, reikalingos metadono saugojimo patalpos, reikalingos licencijos, reikalingi psichiatrai, kurie nuolat būtų įkalinimo įstaigose, stebėtų būklę, kaip jis reaguoja į tą metadoną“, - sakė teisingumo viceministras Gytis Andrulionis.NAUJAUSI KOMENTARAI

VITIOCHAS

VITIOCHAS portretas
TEISINGAI PADARĖ,NES JEI NETURI PINIGŲ IR NIEKAS NEATSIUNČIA,TOKS KALINYS GALI DVĖSTI.PINIGINGI NUSIKALTĖLIAI,NUTEISTI MIRTIES BAUSME,UŽ PINIGUS TAMPA GERUOLIAIS,KEIČIAMA IKI GYVOS GALVOS,VĖLIAU PERTEISIAMI,UŽ PINIGUS,25 METAMS,O DAR VĖLIAU,UŽ PINIGUS,PALEIDŽIAMI Į LAISVĘ.GAL LAIKAS PALEISTI JONAITIENĘ IR KITUS TYČINIUS ŽMOGŽUDŽIUS,BET NE,JUK JIE PINIGŲ NETURI UŽKIMŠTI KALĖJIMO VIRŠININKŲ IR TEISĖJŲ STORAS SUBINES.

lietuvis

lietuvis portretas
isprotejimas blyn ,iki ko nusirito musu lietuvele.kalinai narkomanai duoda i tesima ir reikalauja zalos!! virs nachaliskumo uz musu mokescius!! tu bandite puk kalejime iki gyvos galvos o ne vaistu !blyn

ema

ema portretas
tuoj negave vaiku,pedofilai paduos i teisma,kad ju pimpalai baigia nudziut.Tokia jau lietuvele,kad visokie ligoniukai ir nevykeliai nusikaltimu darytojai ir kreipiasi i teismus,nes ten tokie patys dirba,palaiko sava chebryte
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių