A. Navalno bendražygis: V. Putinas ruošiasi suklastoti rugsėjį vyksiančius rinkimus

Nuteisto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno artimas bendražygis paragino Europos Sąjungą įvesti sankcijas Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimam ratui ir perspėjo, kad Kremlius ruošiasi suklastoti rugsėjį vyksiančius parlamento rinkimus.

A. Navalno štabo vadovas Leonidas Volkovas tai sakė po sekmadienio vakarą Lietuvos iniciatyva Briuselyje įvykusio susitikimo su grupe ES užsienio reikalų ministrų.

„Viskas, kas vyksta Rusijoje, turėtų būti vertinama artėjančių Dūmos rinkimų kontekste. Esame politinio sezono viduryje ir beveik visi A. Navalno bendražygiai yra išsiųsti arba namų arešte“, – po susitikimo su ES ministrais telefonu BNS sakė L. Volkovas.

„Tai ne tik asmeninė A. Navalno istorija, tai susiję su tuo, kad V. Putinas ruošiasi dideliam rinkimų klastojimui rugsėjį“, – teigė L. Volkovas.

Leonidas Volkovas/Scanpix nuotr.

Jis sakė, kad su ES ministrais aptarė „tikslines asmenines sankcijas V. Putino artimiausiems sąjungininkams ir žmonėms, kurie yra kalti dėl didžiulių žmogaus teisių pažeidimų, bet ne sankcijas Rusijos ekonomikai, kurias galėtų išnaudoti propaganda“.

Į susitikimą su L. Volkovu ir kitu A. Navalno padėjėju, Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu sekmadienio vakarą atvyko aštuoni ES užsienio reikalų ministrai, daugumai kitų šalių atstovavo ambasadoriai, taip pat dalyvavo Europos Komisijos atstovas.

Tai ne tik asmeninė A. Navalno istorija, tai susiję su tuo, kad V. Putinas ruošiasi dideliam rinkimų klastojimui rugsėjį.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį turėtų paskelbti apie politinį sutarimą įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams dėl veiksmų prieš A. Navalną.

44 metų kovotojas su korupcija A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną, vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusių metų vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl šio apnuodijimo A. Navalnas kaltina Kremlių ir Federalinę saugumo tarnybą.

Leonidas Volkovas (kairėje) ir Aleksejus Navalnas (dešinėje)/Scanpix nuotr.

Netrukus po grįžimo Rusijos teismai jį įkalino daugiau kaip pustrečių metų. Europos Žmogaus Teisių Teismas pareikalavo A. Navalną išleisti į laisvę, bet Maskva šio teismo sprendimo nusprendė nevykdyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

KĄ REIŠKIA MINUSO ŽENKLAS PRIE TEIGIAMO LAIKO ?

KĄ REIŠKIA MINUSO ŽENKLAS PRIE TEIGIAMO LAIKO ? portretas
Suprantu, kad tai eilinis Lietuvos "žodžio laisvės" simbolis. Portalas "DIENA" taip kovoja su kitokia nuomone turinčiais Lietuvos piliečiais.

SUKELIA TIK JUOKĄ TAS ČIURKA

SUKELIA TIK JUOKĄ TAS ČIURKA portretas
Neabejoju, kad labai greitai ir tas IŠDAVIKAS atsidurs šalia Nasralno.

Anonimas

Anonimas portretas
Gal atsiras taiklus vyrukas, kuris amžiam nutildys tą išgamą ?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių