Motinystės pašalpos į prieškrizinį lygį negrįš

  • Teksto dydis:

Vyriausybė nepritaria, kad būtų atstatytos iki krizės mokėtos motinystės (tėvystės) pašalpos ir naikinami pašalpų ribojimai gimus dviem ir daugiau vaikų.

Vyriausybė nepritaria, kad būtų atstatytos iki krizės mokėtos motinystės (tėvystės) pašalpos ir naikinami pašalpų ribojimai gimus dviem ir daugiau vaikų.

Vyriausybės išvadą rengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) aiškina, kad pakeitimams įgyvendinti papildomai prireiktų apie 120 mln. eurų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto per metus, o 2015 metų kovo mėnesio duomenimis, šio fondo skolos sudarė apie 3,6 mlrd. eurų.

Be to, Vyriausybės išvadoje sakoma, kad gimus dviem ir daugiau vaikų, asmuo nepraranda daugiau kaip 100 proc. buvusio uždarbio, todėl nėra pagrindo mokėti ir didesnių pašalpų.

„Pašalpų mokėjimo laikotarpiais siekiama kompensuoti tikslinių atostogų metu prarastas darbines pajamas, o ne padidėjusias išlaidas dėl vienu metu gimusių vaikų skaičiaus“, - pažymima išvadoje.

Neigiama išvada teikiama Seime svarstomoms „tvarkiečio“ Stasio Brundzos inicijuotoms pataisoms, pagal kurias iki vaikui sueis metai motinystės (tėvystės) pašalpa siektų 100 proc. buvusio uždarbio, antraisiais metais - 85 proc. buvusio uždarbio. Pagal šias pataisas taip pat pašalpa nebūtų ribojama, jei gimtų du ir daugiau vaikų - šiuo metu už kelis vaikus gaunamos pašalpos negali viršyti 100 proc. buvusio uždarbio.

Seimas per ekonominę krizę sumažino  motinystės (tėvystės) pašalpas. Tėvai šiuo metu gali rinktis - gauti didesnę pašalpą, bet vienerius metus, arba gauti mažesnę pašalpą dvejus metus su galimybe antraisiais metais grįžti į darbą neprarandant pašalpos. Pasirinkus pašalpą gauti vienerius metus, ji siekia 100 proc. buvusio atlyginimo, o dvejus metus - 70 proc. buvusio uždarbio pirmaisiais vaiko metais ir 40 proc. buvusio uždarbio vaiko antraisiais metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tata

Tata portretas
Taip teisingai...Juk pinigų biudžete yra tik krašto apsaugai,ir Valdovų rūmams. Gėdą džiunglėms...Seimas rūpinasi juk būsimą kartą...Alkanas žmogus sukalbamesnis yra...

Poniai Rasai

Poniai Rasai portretas
Olandijoje gal kitokios salygos yra gristi I darba? o Lietuvoje tu iseini metus kad neprarast pajamu ir kur po to deti ta vaika kai darzelis geriausiu atveju tik nuo 1.5 metu priima? aukle samdytis kuri ima 3 eur uz valanda?? dirbti ka auklei sumoketi??? galetume ir mes gristi po trumpesnio laiko jei vaikus butu kur deti...

Rasa

Rasa portretas
Olandes turi 16 savaičių nėštumo gimdymo atostogu ir po to eina dirbt. Ir niekas neverkia. Gauna tuos kelis mėn savo atlyginimą ir po to jei neini dirbt - tavo bėdos. O jus cia metais namie sedit pinigus is valstybes gaunat ir dar verkiat ?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių