Quantcast

Mokytojų profsąjunga piktinasi merų elgesiu: jų siekis – pasipinigauti

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kovo 24 d. kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, visų savivaldybių merus, ragindama ne tik užtikrinti galiojančių teisės aktų laikymąsi, bet ir solidarumą Lietuvoje įvesto karantino metu.

LŠMPS kreipimąsi paskatino kovo 23 d. Jurbarko rajono mero Skirmanto Mockevičiaus pasirašytas potvarkis visiems rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir kitų neformaliojo ugdymo įstaigų darbuotojams skelbti prastovą. Savo sprendimą meras grindžia siekiu kaupti lėšas kovai su koronavirusu.

„Iš Jurbarko rajono biudžetinio sektoriaus darbuotojų prievarta nusavinama dalis atlyginimo, padengiant išlaidas, kurios privalo būti finansuojamos iš rajono ar šalies biudžeto. Mūsų žiniomis, Jurbarko rajono savivaldybės vadovo pavyzdžiu galvoja pasekti ir kai kurie kiti merai“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Profesinės sąjungos teigimu, tokie sprendimai demonstruoja savivaldybių politikų ir valdininkų diskriminacinį požiūrį. Tačiau blogiausia, kad dėl tokių sprendimų nukenčia menkiausiai socialiai apsaugoti darbuotojai ir niekais paverčiami aukščiausių Lietuvos vadovų raginimai piliečiams susitelkti krizės akivaizdoje.

„Kai kurių savivaldybių merai savo elgesiu karantino metu demonstruoja, kad jeigu jų noras perimti švietimo sistemos finansavimą į savo rankas būtų įgyvendintas, tai būtų didžiausia klaida. Seniai kartojame – merams švietimas ir jame dirbantys absoliučiai nerūpi. Jų siekis vienintelis – pasipinigauti švietimo sąskaita“, – teigia E. Milešinas.

Iš Jurbarko rajono biudžetinio sektoriaus darbuotojų prievarta nusavinama dalis atlyginimo, padengiant išlaidas, kurios privalo būti finansuojamos iš rajono ar šalies biudžeto.

E. Milešino teigimu, nuo karantino pradžios LŠMPS sulaukė daugiau nei 1000 skundų iš mokytojų, mokyklų direktorių ir privačių mokymo įstaigų mokytojų dėl patiriamo spaudimo išeiti neapmokamų atostogų, naudoti kasmetines atostogas arba skelbti prastovą.

„Toks elgesys nebestebina, bet nuvilia. Kol didžioji šalies piliečių dauguma prisiima nuostolius ir, laikydamiesi karantino reikalavimų, suglaudę pečius bando išgyventi krizę, kai kurie merai bando gauti naudos socialiai pažeidžiamiausių darbuotojų sąskaita“, – teigia LŠMPS pirmininkas.

Be to, LŠMPS Teisės centras dar prieš savaitę informavo švietimo ir ugdymo įstaigų vadovus, kad Vyriausybės nutarimu, švietimo, ugdymo ir mokslo įstaigose nuo kovo 30 d. darbas bus organizuojamas nuotoliniu būdu pagal įstaigoje patvirtintą nuotolinio darbo tvarką. Darbo santykiai ir apmokėjimo tvarka mokytojams, švietimo pagalbos specialistams ir kitiems darbuotojams nesikeičia ir atlyginimai nemažinami.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
visi turi išeit atostogų , o studentų bendrabučiai pritaikyti karantinui

irgi mokytojas

irgi mokytojas portretas
Mano supratimu, tai teisingas sprendimas. Mokytojai gaus 40 procentų atlyginimo, todėl badu nemirs. Ir nereiks imituoti nuotolinio darbo, iš kurio naudos vistiek nebus. O biudžetą tiktai reikėtų šiuo metu perskirstyti ir pinigus nukreipti medicinai. Jie neprapuls, o bus panaudoti tų pačių mokytojų gydymui nuo koronos.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių