Ministrė: testai vaikams bus dalinami penktadieniais, kad į mokyklas grįžtų prasitestavę

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad greitieji antigenų testai visiems vaikams bus išdalinami penktadienį, kad pirmadienį mokiniai į ugdymo įstaigas ateitų prasitestavę nuo COVID-19. Ministrė atkreipia dėmesį, kad testai vaikams bus atliekami ir savaitės viduryje.

„Antigeno testas bus dalinamas visiems vaikams penktadienį ir vaikų bus prašoma ir tėvų testuotis prieš ateinant į mokyklą, kad pirmadienį vaikai ateitų į mokyklą sveiki. Tuomet taip pat vidury savaitės jiems bus daromas papildomas antigenų testas“, – žurnalistams trečiadienį teigė J. Šiugždinienė.

„Mes pasitikime tėvais. Ir grįžtant prie šių atostogų, ir rudens atostogų buvo namuose nustatyti atvejai, jie buvo identifikuoti, vaikai negrįžo į mokyklą, todėl pasitikime tėvais, kad tėvai atliks antigenų testą“, – pabrėžė ji.

J. Šiugždinienė teigia, kad diskutuojama ir apie savitestavimo skaitmenizavimo galimybę.

Antigeno testas bus dalinamas visiems vaikams penktadienį ir vaikų bus prašoma ir tėvų testuotis prieš ateinant į mokyklą, kad pirmadienį vaikai ateitų į mokyklą sveiki.

„Tikrai diskutuojame, šiuo metu yra atidėtas galiojimas galimybių paso vaikams nuo 12 metų, taigi mes turime ir šiek tiek laiko, tai tikrai apsispręsime. Jeigu tai bus įmanoma organizuoti, techniškai mes tai turėtume padaryti per kelias savaites turbūt“, – sakė ji.

Ministrė taip pat informuoja, kad šiuo metu po atostogų situacija yra stabili, visose mokyklose ugdymas vyksta kontaktiniu būdu. Vis tik, pasak jos, toliau Lietuvoje plintant omikron atmainai, manyti, kad COVID-19 atvejų skaičius ugdymo įstaigose neaugs, būtų nepamatuota.

„Mano žiniomis, visos mokyklos yra veiksme. Ir, jeigu žiūrėsime protrūkius, tai tikrai nerodo šiuo metu didėjimo. Bet tą reikia įvertinti, kad tokia situacija yra todėl, kad buvo atostogos, ir dar tų atvejų galimai nesimato. Mes žinome, kad kyla atvejai Lietuvoje bendrai, tai faktas, kad situacija keisis ir mokyklose. (...) Manyti, kad jie neaugs, būtų nepamatuota“, – akcentavo J. Šiugždinienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių