Ministrė prašo savivaldybių persvarstyti sprendimą dėl mokinių grįžimo į mokyklas

 • Teksto dydis:

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė prašo savivaldybių persvarstyti sprendimą dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į mokyklas, kad šie bent kelioms savaitėms gyvai susitiktų mokyklose.

„Suprantame, kad pandeminė situacija nėra paprasta ir testavimo procesai nėra lengvi, savivaldybių pasirengimas testuoti yra skirtingas, tačiau sugrįžtančių mokinių skaičiai labai nustebino“, – ministerijos pranešime sakė J. Šiugždinienė.

„Tik apie 3 tūkst. šią savaitę sugrįžusių 5-11 klasių mokinių reiškia, kad didelė dalis savivaldybių nuėjo netikėtu ir pačiu lengviausiu keliu – nesugrąžino nė vienos mokyklos, nė vienos klasės, nė vieno mokinio į suolus. Girdžiu kalbant, kad „nepasimoka“ grįžti. Tai šokiruoja ir liūdina“, – teigė ji.

Ji taip pat sako esanti nustebinta, kad kai kurios mokyklos net nesurengė mokinių tėvų apklausų, ar jie sutiktų testuotis. Arba rėmėsi tik pačių vaikų nuomone, kad jie nenori sugrįžti mokytis į klases.

Didelė dalis savivaldybių nuėjo netikėtu ir pačiu lengviausiu keliu – nesugrąžino nė vienos mokyklos, nė vienos klasės, nė vieno mokinio į suolus. Girdžiu kalbant, kad „nepasimoka“ grįžti. Tai šokiruoja ir liūdina.

„Yra daug tėvų, kurie nori, kad vaikai mokytųsi klasėje, tačiau neturi tokios galimybės dėl savivaldybių ar pačių mokyklų sprendimų“, – kalbėjo švietimo ministrė.

Pasak jos, Vyriausybė, atsiliepdama į savivaldybių pageidavimą dėl savarankiško pasirinkimo, nusprendė leisti kiekvienai savivaldybei apsispręsti, ar 5-11 klasių mokiniai mokosi mišriu būdu, ar nuotoliniu, nes savivaldybėse skiriasi ir pandeminė situacija, ir mokyklų galimybės organizuoti ugdymą, užtikrinti testavimą, laikytis nesimaišymo principo skirtingų klasių mokiniams.

„Dauguma savivaldybių, pasinaudodamos teise priimti sprendimą, nutarė nieko nedaryti. Nors visi suprantame, kad net ir kelios savaitės svarbios mokinių  emocinei sveikatai, kad vaikams reikia gyvo kontakto. Jei neįmanoma mokinių sukviesti į klases visam likusiam mokymosi periodui iki atostogų pradžios, galima rasti galimybių susitikti bent kelias dienas. Nuoširdžiai dėkoju  savivaldybėms, mokykloms, mokytojams, kurie atliko nemažą pasirengimo darbą ir  pakvietė vaikus į klases“, – teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė taip pat kviečia tėvus leisti vaikams testuotis, ir taip suteikti galimybę vaikams saugiai ateiti į mokyklas, kurios siūlo mišrų mokymosi būdą.

BNS pirmadienį skelbė, kad Vyriausybei nuo pirmadienio leidus grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius, didesnė dalis savivaldybių iki mokslo metų pabaigos nusprendė likti prie nuotolinio jų ugdymo.

Lietuvos savivaldybių asociacijos atliktoje apklausoje 26 savivaldybės iš 43 atsakiusiųjų į apklausą tvirtino, kad iki mokslo metų pabaigos moksleivių į klases nebegrąžins visiškai. Tarp šitaip apsisprendusiųjų yra ir Šiaulių, Klaipėdos savivaldybės, tačiau ir kituose didžiuosiuose miestuose grįžimas numatytas tik keliose mokyklose.

16 savivaldybių nurodė, jog penktokai-vienuoliktokai į klases grįš dalyje, t.y. bent vienoje iš mokyklų, nors keliose klasėse. Tai, jog visose įstaigose taikys tik kontaktinį arba mišrų mokymą, informavo viena – Kretingos rajono savivaldybė.

Vyriausybė leido atnaujinti šių klasių ugdymą mokyklose tik su būtina sąlyga – šie moksleiviai ir pedagogai turi periodiškai tikrintis dėl COVID-19.

Dauguma savivaldybių tvirtina, kad kontaktinio ugdymo nuspręsta neatnaujinti, nes su tuo nesutinka tėvai, didesnė dalis savivaldybių, nurodžiusių, kad sutiko atnaujinti kontaktinį ugdymą, taip pat informavo, kad tai padarys tik kai kuriose mokyklose ir tik keliose klasėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Kaip galima leisti į mokyklas nepaskiepytus dvyliktokus ? kas bus jei susirgs nors vienas ? Ar sunku buvo pradėti skiepijimą nuo dvyliktokų ir jų mokytojų ?

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Mokslininkų įrodyta, kad kalės uostinėjantis kitos kalės pasturgalį, gauna daugiau informacijos, nei žmogus skaitydamas informacines spaudas........

Dux

Dux portretas
Ministrė turėtų persvarstyti savo sprendimą dėl abiturientų egzaminų. Dėl pandemijos ir neįvykusių mokslo metų atsisakyti egzaminų ir įskaityti paskutinių metų vidurkius ar kažkaip panašiai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių