Ministras: artimiausiu metu gali būti peržiūrimi kaukių dėvėjimo ir judėjimo apribojimai

Artimiausiu metu gali būti peržiūrimas reikalavimas viešose vietose dėvėti kaukes ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, apie privalomo kaukių dėvėjimo sušvelninimą jau diskutuota premjerės Ingridos Šimonytės suburtoje ekspertų taryboje, dar kartą tai turėtų būti daroma artimiausiu metu.

„Ir aš manau, kad labai greitai mes taip pat pakoreguosime šią tvarką. Ir panašu, kad tie skaičiai, kurie dabar yra, tendencijos ir jų mažėjimas leis mums sumažinti kaukių dėvėjimo reikalavimus, paliekant labiau rekomendacinius“, – ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Oponentai“ sakė ministras.

„Datos įvardyti dabar negalėčiau, bet manyčiau, kad geros savaitės bėgyje turėtų būti naujienų“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie judėjimo tarp savivaldybių apribojimą A. Dulkys pabrėžė, kad šis ribojimas įvestas Lietuvai esant pirmoje vietoje „pagal situacijos sudėtingumą“ Europoje ir pasaulyje bei buvo vienas efektyviausių stabdant viruso plitimą.

Ministro manymu, judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą Vyriausybė galėtų svarstyti jau kitą savaitę.

„Kad bus pokyčių, kad mes jau diskutuojame, visi žino, kad Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje buvo diskutuota. Premjerė ir kiti buvo susitikę su Savivaldybių asociacija jau ir svarstė tuos klausimus. Ir skaičiai leidžia, rodo, kad tikrai artimu metu, galbūt net kitą savaitę Vyriausybės posėdyje, bus judėjimas persvarstytas ir bus pasiūlyti tam tikri pakeitimai“, – teigė A. Dulkys.

Anot jo, po trečiadienio Vyriausybės posėdžio turėtų būti „dienų klausimas“, kada pokyčiai galėtų būti įgyvendinami.

Apie tai, kad kitą savaitę gali būti svarstomas judėjimo tarp visų žiedinių savivaldybių atlaisvinimas anksčiau sakė ir premjerė I. Šimonytė.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą karantino režimas Lietuvoje įvestas lapkričio pradžioje, tuomet grąžintas ir privalomas kaukių dėvėjimas. Gruodžio viduryje režimas sugriežtintas, įvesti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai.

Sausio gale ribojimai pratęsti iki kovo pradžios.

Nuo šios savaitės Lietuvoje vėl leista dirbti kirpykloms, grožio ir masažo salonams bei nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Kaukes nujims uždės pampersus nes jie visi dėvi ju šiknos išmaltos

K

K portretas
Kaukės skyrtos kad galėtu fatai skirti baudas i bidžiata

4

4 portretas
Kvaili tie žmonės, jokios kaukes, jokie karantinai, žmonių kelionės, skrydžiai, nei sumažina nei padidina užsikrėtima, COVID pats keliauja per pasaulį ir, kur žmonių sveikata atsparesnė coronai ten ir serga mažiau. Čia kaip ir su gripu, visi kartu vienas šalia kito gyvena, tik vieni gali užsikrėsti, o kiti ne
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių