Mini sociologinis tyrimas: vyksta politinė mobilizacija

 • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentė Rūta Žiliukaitė kartu su kolegomis teigia, kad per protesto mitingą prie Katedros atliko mini sociologinį tyrimą žmonių, kurie dalyvavo mitinge.

 

 

„Info dienai“ ji tvirtino, kad kalbėti su žmonėmis buvo sunku, bet verta ir yra dalykų, kuriuos reikia pažinti ir suprasti.

- Ką reikia suprasti?

- Tos protesto akcijos, kurios vyko, jos nėra įprastinės, tokios, kokias stebėjome pastarąjį dešimtmetį. Jų masiškumas yra labai didelis ir žmonės, kurie susirenka į tuos protestus, yra labai įvairūs, atvedami skirtingų motyvų.

Bet tai kalbame apie protestuotojus, dažnai apie juos pateikiamas toks įvaizdis: štai mes turime maršistus, prie jų dar pridėkime keletą kategorijų - antivakserius, tradicinių vertybių puoselėtojus, kurie nusistatę prieš LGBT bendruomenę. Kuriamas toks bendras viešas įvaizdis, kad viską žinome ir viską galime suprasti ir tai, kas ten vyksta tuose mitinguose, viską galime numatyti.

Mums su kolegomis, kaip mokslininkams, yra labai svarbu suprasti, kokie motyvai žmones skatina prisijungti prie šitų protestų.

Mes atlikome mažą žvalgybinį tyrimą ir iš žmonių sužinojome, kad įvaizdis, kuris buvo sukurtas apie juos, visiškai prasilenkia su tikrove.

- Kas sukuria tų žmonių įvaizdį? Žiniasklaida?

- Ne tik ji, bet ir žiniasklaida, turinti didžiausią auditoriją. Mitinguotojai buvo parodyti šališkai. Kai kas juos vadina riaušininkais, bet šie žmonės nėra riaušininkai. Dalis mitinguotojų smerkia riaušes.

Žmonės sako, pažiūrėkite, kaip į mus žiūri, kiek policijos pajėgų sutelkta. Žmonės, kurie protestuoja, akcentuoja, kad jie yra prieš prievartą. Policijos pajėgų gausa žmonėms simbolizuoja prievartą.  Prievartos taikymas piliečiams yra tai, kas kelia žmonių nepasitenkinimą.

Reikia pastebėti, kad nepasitenkinimo emocijos jau grindžiamos tam tikru bendrystės jausmu. Atėję žmonės jaučia, kad yra bendruomenės dalis, kad yra, kas juos vienija.

- Ar tai yra jėga, su kuria politikai turi skaitytis? Ko politikai nesupranta apie tuos žmones?

- Taip, tai yra politinė jėga, kurios negalima ignoruoti. Drįsčiau prognozuoti, kad to, kas vyksta ir kaip vyksta rezultatus mes matysime kituose rinkimuose į Seimą.

Vyksta politinė mobilizacija. Tai nėra tik emocijų proveržis.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

aisku

aisku portretas
tik 1 visais budais si kriminaline socberg mafija kitaio jos nepavadinsi s u savo vasalais ir pati budama tokia ivedineja prievarta ir dikta tura kai britai siandien atsauke betkokius /pasus/ kurie niekur nera legalizuoti/ nes tai nus ika lstomos uzmaci/os kurias reikia nedelsiant atsaukt nes jos jau nepades nei seimui nei valdziagyviams kuriuos tauta referendumo keliu atsauks ir sis procesas bus negrizta mas iki kol mes galutynai issivaduosim nuo viso sio eurodurnyno savo /privilegijomis/ ir dideliu noru isnaudot artyma kuris visai nepageidauja sio /artumo/ su visais valkatomis besiverzianci/ais kazkod el i /ubagyna/ ypac zydai========

ne prorusiskom jegom

ne prorusiskom jegom portretas
pralaimejusiuju revansas nesvariais metodais,siusti nekpo nesuvokiancius zmogelius i riauses o patiems uz ju nugaru politikuoti-,putino metodai,valstieciams tai gali kainuoti paskutinius rinkejus.

revan

revan portretas
Revanšizmo ideologija mobilizavo, ir tiek žinių. Vakarykščiai pralaimėtojai susitelkė ir kelia sumaištį prieš liberaliąją demokratiją. Valdoma demokratija arba grynasis putinizmas - tai jų siekinys, vedliai - kaip pagal užsakymą.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių