Meras: dešimt dienų laukiau, kada galėsiu jums pasakyti – gaisras tikrai užgesintas

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje – tikrai užgesintas, teigia Alytaus meras, socialdemokratas Nerijus Cesiulis.

„Dešimt dienų laukiau, kada galėsiu jums pasakyti – viskas, gaisras tikrai užgesintas. Ne prieš tris dienas, kaip kažkas sakė, o paskui dar kartą žurnalistams pakartojo. O tik dabar. Vyrai iš laimės dainuoja. O aš ant borto sėdžiu. Diena lyg ir švęsti, džiaugtis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį rašė miesto vadovas.

Kol šitą velnio skylę sutvarkysim – galim ir pusmetį užtrukti.

„Bet kai pagalvoji, koks brudas mūsų plaučiuose dabar, kokias daržoves iš kiemo valgysim... Tik vaikus ir žmoną stipriau apkabinti norisi“, – teigia jis.

Jis taip pat teigia, kad dabar laukia gaisro tvarkymo darbai, kurie gali užtrukti ir pusę metų.

„Norėčiau sakyti, kad dabar jau skirstomės ir greičiau namo. Bet toli gražu. Prasidės linksmoji dalis – šiukšlyno likvidavimo darbai. O čia vėl pykšt pokšt galvosūkis. Kol šitą velnio skylę sutvarkysim – galim ir pusmetį užtrukti. Nes iki šiol jokie specialistai nežino, nei kas, nei kaip tai turi padaryti. Tos sudegusios padangos jau susimaišę su betono gabalais. Kitaip tariant, tūkstančiai kvadratinių metrų gumos su gruzu“, – teigia N. Cesiulis.

Pasak Alytaus mero, sudegusių padangų masės išvežti niekas nenori.

„Sako, į Šiaulius reikėtų vežti, bet nieks nenori imti tokios košės, reikia surūšiuoti. O to daryti vėlgi nieks nenori. Atvažiuoja rimti žmonės, pakraipo galvas, padūsauja ir išvažiuoja“, – tvirtina Alytaus meras.

Ekstremali padėtis tebegalioja

Penktadienį užgesinus gaisrą Alytaus mieste atšauktos iki šiol galiojusios rekomendacijos, tačiau ekstremali situacija tebegalioja, Eltai patvirtino Alytaus miesto savivaldybės atstovė.

„Ekstremali padėtis galioja. Ekstremalių situacijų komisija atšaukė visas prieš tai galiojusias rekomendacijas, kas susiję su švietimo įstaigų veikla, Pramonės (rajono, – ELTA) įmonių veikla ir lauko prekyba. Suabejota, ar leista lauke prekiauti pieno produktais, nes bus atliekami pieno tyrimai“, – Eltai sakė savivaldybės atstovė Loreta Gaižiuvienė.

Ji taip pat informavo, kad buvo pakeistas Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas.

„Vietoje mero dabar, kadangi bus sprendžiami gaisravietės teritorijos darbų klausimai, operacijų vadovu paskirtas Alytaus aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis specialistas Jaunius Janonis“, – sakė L. Gaižiuvienė.

Pasak jos, šiuo metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atlieka vandens šulinių, žolės ir želdinių tyrimus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – patalpų vidaus oro taršos tyrimus.

Kaip informavo L. Gaižiuvienė, savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija į posėdį rinksis pirmadienį ryte.

„Svarstys dėl atliekų išvežimo ir svarstys sprendimą dėl ekstremalios situacijos atšaukimo ar pratęsimo“, – nurodė savivaldybės atstovė.

Gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo spalio 16 dieną.

Ugnis užgesinta per kelias dienas, bet gaisravietėje ugniagesiai dirbo iki šiol, nes sudegusios padangos smilko ir teršė aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kristus ....

Vardas

Vardas portretas
Kodėl Alytaus meras iš pradžių sakė, kad per dieną gaisrą užgesins? Nu bet dabar per dešimt dienų tai didvyriu tapo ant ugniagesių sprando. Gerai pasireklamavo meriukas,o ugniegesiams tik sveikatos problemos.

nesuprantu

nesuprantu portretas
Man labai idomu kodel jie tokie patenkinti kad tokios dziugios sypsenos.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių