Quantcast

Lyčių lygybės žemėlapis: pamatavo moterų ir vyrų padėties skirtumus savivaldybėse

  • Teksto dydis:

50-tyje iš 60-ties savivaldybių vyrų ir moterų padėtis ekonominiais, socialiniais, švietimo ir kitais aspektais skiriasi per 20 proc., o atskirose srityse – 50 procentų, rodo trečiadienį Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos parengtas lyčių lygybės žemėlapis.

„Žemėlapis parodo sritis, kur konkreti savivaldybė turėtų labiau pasitempti, padeda suprasti, kaip savivaldybėje pamatyti moterų ir vyrų padėties skirtumus, atpažinti lyčių nelygybės problemų dydį ir spektrą“, – trečiadienį išplatintame pranešime cituojama lygių galimybių kontrolierė Birute Sabatauskaitė.

Pasak tarnybos, žemėlapis matuoja moterų ir vyrų padėties skirtumus savivaldybėse, naudojant statistinius duomenis apie savivaldybės valdymą, valdžią ir sprendimų priėmimą, išsilavinimą bei švietimą, dalyvavimą darbo rinkoje, ekonominį aktyvumą, sveikatą ir sveikatos paslaugas, socialinę apsaugą ir saugumą, kultūrą bei sportą.

Tarnybos pateiktas žemėlapis rodo, jog aštuonių rajonų savivaldybės pasiekė labai gerų lyčių lygybės rezultatų. Tai Klaipėdos, Šiaulių, Kelmės, Kaišiadorių, Širvintų, Vilniaus, Švenčionių rajonų ir Druskininkų savivaldybė.

Ir vyrai, ir moterys gali susirasti darbą, o atlyginimų atotrūkis yra mažesnis nei 20 procentų.

Geriausiai lyčių lygybės aspektu savivaldybės vertinamos išsilavinimo bei švietimo, dalyvavimo darbo rinkoje bei ekonominio aktyvumo srityse.

„Tai reiškia, kad, bendrai paėmus visas savivaldybes, atotrūkis tarp vyrų ir moterų išsilavinimo yra nedidelis: ir vyrai, ir moterys gali susirasti darbą, o atlyginimų atotrūkis yra mažesnis nei 20 procentų“, – teigia viena iš žemėlapio kūrėjų Rūta Juodelytė.

Anot tarnybos, silpniausia sritis yra savivaldybių valdymas, kurį sudaro du aspektai: ar savivaldybė yra politiškai išreiškusi valią siekti lyčių lygybės ir ar renka bei naudoja statistiką pagal lytį teikiant paslaugas.

„(...) problema, kad savivaldybės nekaupė statistikos pagal lytį. Tada sunku tiek planuoti, tiek analizuoti savivaldybės paslaugas, kad jos atitiktų skirtingų lyčių gyventojų poreikius“, – komentuoja R. Juodelytė.

Pasak žemėlapio sudarytojų, yra savivaldybių, kurios lyčių lygybės srityje daro kai ką išskirtinai gerai.

„(...) Kupiškio rajono savivaldybė turi geriausią rodiklį vyrų savižudybių prevencijoje, nes čia veikia „Kupiškio algoritmas“ – speciali reagavimo sistema, skirta užkirsti kelią savižudybėms, įvertinant rizikas“, – teigiama pranešime.

Taip pat išskiriamas Akmenės rajono savivaldybėje dirbančių tėvų naštą palengvinęs sprendimas, vaikų darželių darbo laiką priderinti prie didžiausio darbdavio „Akmenės cemento“ darbo laiko, bei Rietavo rajono savivaldybės vykdyta apklausa, kuria siekta atsižvelgti į skirtingus moterų ir vyrų poreikius statant sporto kompleksą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

STOP SEKSIZMUI

STOP SEKSIZMUI portretas
Mane irgi užknisa seksistinė valstybė, kuomet tas pačias pareigines funkcijas atliekantiems ir tą patį atlygį gaunantiems pareigūnams, laikant fizinius normatyvus, yra taikomi dvejopi standartai atsižvelgiant į lytį.

Kas suteikė teisę vyrus žlugdyt????? yra ribos

Kas suteikė teisę vyrus žlugdyt????? yra ribos portretas
PONIOS MIELOS ,Lietuvai reikia VYRIŠKŲ VYRŲ o ne pasigailėjimo vertų subobėjusių ,kalbančių bobiškais tik reikalais vyrų. Taip kaip vyras nenori vyriškų moterų.... REZULTATAI JAU DABAR BLOGI....Atžalos auga silpnos ,nepilnavertės--- argumentas... Lyčių lygybių veikėjos daugiau laiko praleiskit stebėdamos gamtą ,kad nuo proto nenušoktumėt galutinai

Uzuojautos

Uzuojautos portretas
Lezbiu godos...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių