LRT vadovė žada kelti klausimą dėl galimybės „Eurovizijoje“ pasisakyti V. Zelenskiui

Nacionalinio transliuotojo LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) posėdyje žada kelti klausimą dėl galimybės „Eurovizijoje“ pasisakyti Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

EBU tokį sprendimą teigia priėmusi, nes griežtos taisyklės neleidžia jokių politinių pareiškimų.

„Sprendimą dėl V. Zelenskio kalbos priėmė Europos transliuotojų sąjungos EBU vadovybė, prižiūrinti, kad šių taisyklių būtų laikomasi. Tam ji turi visus įgaliojimus. Tačiau rytoj kaip tik vyks EBU valdybos posėdis, kuriame EBU valdybos narė, LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė iškels šį klausimą“, – BNS penktadienį sakė LRT atstovė Miglė Savickaitė.

Praėjusiais metais devynios šalys – tarp jų ir Lietuva – kreipėsi į EBU dėl Rusijos pašalinimo iš Eurovizijos po Maskvos invazijos Ukrainoje.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė EBU valdyboje kėlė klausimą tiek dėl Rusijos pašalinimo iš Eurovizijos, tiek dėl Rusijos transliuotojų pašalinimo iš EBU narių.

Iš pradžių siūlymams nebuvo pritarta, tačiau galiausiai priimtas sprendimas, kad Rusija „Eurovizijoje“ nedalyvaus, o Rusijos transliuotojų narystė buvo suspenduota.

„Toks sprendimas buvo priimtas remiantis renginio taisyklėmis ir EBU vertybėmis.  Šių metų dainų konkurse Rusija taip pat nedalyvauja“, – sakė M. Savickaitė.

EBU sprendimą neleisti pasisakyti Ukrainos prezidentui konkurso finale sukritikavo britų premjeras Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), jis teigė esantis nusivylęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
baikit blūdyti apie tą juokdarį

Taigi

Taigi portretas
Nieko niekur nesikreipė-aiškiai pasakė.

LRT vadove ykiso nosy ten..

LRT vadove ykiso nosy ten.. portretas
kur net suo by.......o nekisa.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių