Quantcast

Lietuvos viceministras: Varšuvos spaudimas pastaraisiais mėnesiais peržengė ribas

Lietuvos užsienio reikalų viceministras ir buvęs ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas teigia, kad pastaraisiais mėnesiais oficialiosios Varšuvos spaudimas Vilniui peržengė diplomatinio bendravimo ribas.

Tokią poziciją diplomatas išsakė trečiadienį Rytų Europos studijų centre vykstančioje apskritojo stalo diskusijoje apie Lietuvos ir Lenkijos santykius ir dvišales problemas. Ši diskusija surengta RESC ekspertų analitinės apžvalgos "Lietuvos užsienio politika: Lietuvos - Lenkijos santykių vertinimai" pristatymo proga.

"Spaudimas pastaraisiais mėnesiais - tai buvo spaudimas - iš oficialiosios Varšuvos pusės peržengė, kaip diplomatas pasakysiu, diplomatinio bendradarbiavimo rėmus. Jeigu, pamenate, netgi premjeras Donaldas Tuskas prieš keletą mėnesių viešai pasakė: "brutalaus spaudimo prieš Lietuvą nebus". Tai reiškia, kad jis buvo", - teigė E.Meilūnas.

Kartu jis pabrėžė, kad Lenkijos rūpinimasis Lietuvos lenkų mažuma vertas pagarbos.

"Varšuva verta pagarbos. Rūpinimasis mažuma užsienyje yra turbūt pavyzdinis. Mums yra ko pasimokyti, kaip rūpintis savo tautiečiais", - kalbėjo E.Meilūnas.

Kalbėdamas apie tokias Lietuvos lenkų keliamas problemas kaip pavardžių rašymas originalo kalba arba žemės grąžinimas jis teigė, kad šių klausimų sprendimas visų pirma yra Lietuvos interesas. Diplomatas taip pat svarstė, ar pakankamai paramos skiriama Lietuvos lenkų kultūrinei veiklai.

"Turim būti savikritiški - tai minėta ir studijoje - menkai mes pažįstame savo bendrapiliečių lenkų bendruomenę. (...) Panaikinus tautinių mažumų departamentą iš tikrųjų žmonės skundžiasi. Anksčiau buvo ir dėmesys, ir, gal nepakankama, finansinė parama. Dabar ji yra žemiau negu minimali", - sakė jis.

Vis dėlto E.Meilūnas pažymėjo, jog dirbdamas ambasadoriumi Lenkijoje neformaliuose pokalbiuose išgirsdavo vietos politikų pripažinimų, jog lenkų švietimo padėtis Lietuvoje yra nebloga.

"Žinodami, kad yra gerai, bet klausydami kai kurių lenkų bendruomenės lyderių pareiškimų pareiškimų, kad yra labai blogai privalome reaguoti", - lenkų politikus citavo E.Meilūnas.

Komentuodamas teiginius, jog nenusileidus Lenkijai jos tautiečiams Lietuvoje aktualiais klausimais ims strigti dvišaliai strateginiai projektai, diplomatas teigė: "mūsų kaimynai lenkai yra labai pragmatiški žmonės ir tikrai dėl kažkokių emocinių dalykų nepradės patys sau kenkti, aš turiu omeny elektros sistemų sujungimą".

Vertindamas RESC ekspertų pristatytą apžvalgą jis teigė, jog su daugeliu joje iškeltų dalykų galima sutikti, tačiau ateityje linkėjo pasitelkti daugiau lenkiškų šaltinių.


Šiame straipsnyje: Lietuva-LenkijaLenkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

DO PANA EGIDIJUSA

DO PANA EGIDIJUSA portretas
ŽEMĖS GRĄŽINIMAS-VISŲ PIRMA ŽEMGROBIŲ INTERESAS.

ACHTUNG ACHTUNG

ACHTUNG ACHTUNG portretas
koks dar žemės gražinimas lenkiškiems okupantams ir imigrantams suvažiavusiems į Lietuvą iš Baltarusijos ir čia pasiskelbusiems "lenkais"? Juokingiausia kad tų atėjunų giminės Baltarusijoje iki šiol gyvena užsirašę baltarusais ar net rusais. Tai gal ir KLAIPĖDA -vokiečiams gražint ir vokiškas iškabas iškabint? Tai gal lenkai -užgrobtas vokiečių žemes: Sileziją, Pomeraniją, Vakarų Prūsiją -BRESLAU ( Vroclavas ) ir DANCINGĄ ( Gdynė) VOKIEČIAMS GRAŽINS? Ar DANCINGE BRESLAU gatvės rašomos VOKIEČIŲ KALBA?

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau portretas
"ekspertus"- į subj
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių