Prezidentė: Lietuvos teismų sistema yra stipriai atsinaujinusi

 • Teksto dydis:

Lietuvos teismų sistema yra stipriai atsinaujinusi, o teisėjai yra valstybės teisėsaugos elitas, labiausiai išsilavinęs ir atsidavęs valstybei, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Penktadienį Vilniaus rajone ji pasveikino Visuotinio teisėjų susirinkimo, kuris yra aukščiausia teismų savivaldos institucija, dalyvius.

„Noriu jumis pasidžiaugti. Tai mūsų teisėsaugos elitas, labiausiai išsilavinę ir valstybei atsidavę, į žmogų nukreipti ir žmogų suprantantys Tokią teismų sistemą dabar matau“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė palinkėjo teisėjams toliau augti ir tobulėti, kad į teismą atėjęs žmogus galėtų jiems pasiguosti ir atrasti teisybę.

Pasak D.Grybauskaitės, teismuose atnaujinta 80 proc. vadovų, atėjo dirbti daugiau negu 25 proc. naujų teisėjų.

„Permainos teismų sistemoje įvyko tik patiems teisėjams supratus, kad be principingo požiūrio į savo veiklą neįmanoma susigrąžinti žmonių pasitikėjimo. Iš uždaro klano teisėjai tapo atvira ir skaidria bendruomene, į kurią lygiuojasi ir teisėsaugos institucijos. Teisėjų bendruomenė tampa nepakanti korupcijai, aplaidžiam kolegų darbui, teisėjo vardo žeminimui. Teisingumui užtikrinti svarbu ne tik įstatymo raidė, bet ir aukšta teisėjų moralė, etika, žmogiškumas“, – sakė prezidentė.

„Jūs atsinaujinate ir keičiatės, tie pokyčiai geri, bet gal nepakankamai. Galima sakyti, kad daugiau žmonių pasitiki, negu nepasitiki. Bet dar ne tie skaičiai, kuriais galima didžiuotis“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Permainos teismų sistemoje įvyko tik patiems teisėjams supratus, kad be principingo požiūrio į savo veiklą neįmanoma susigrąžinti žmonių pasitikėjimo.

Ji prisiminė, kaip pirmaisiais savo kadencijos metais jautė „didžiulę rezistenciją iš teismų sistemos“, kai bandė įrodyti, jog labai yra negerai, kai „teisėjai šlitinėja koridoriais nusigėrę“.

„Savigyna buvo didžiulė, kol įtikinome, kad teismų sistemai svarbu apsivalyti. Dabar matau kitokią savivaldą ir teismus“, – sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentūros duomenimis, už teisėjo vardo pažeminimą nuo 2009 metų atleista 19 teisėjų, iki tol per visą nepriklausomybės dvidešimtmetį tokių teisėjų buvo atleista 14.

Per Visuotinį teisėjų susirinkimą bus renkama nauja Teisėjų taryba. Jos nariu gali būti renkamas teisėjas, turintis ne mažesnį kaip penkerių metų teisėjo darbo stažą, kandidatui negali būti taikyta jokia drausminė nuobauda. Teisėjų kandidatūras iškelia ir renka atitinkamų teismų atstovai, skelbia Nacionalinės teismų administracija.

Visuotinis teisėjų susirinkimas yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų Lietuvos teisėjų. Į teisėjų susirinkimą yra užsiregistravę daugiau kaip 650 iš 780 teisėjų.

Visuotinis teisėjų susirinkimas vyko prieš ketverius metus – 2012 metų lapkričio 9 dieną Kaune.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Teisėjų mantijoje nusikaltėliai.Galiu drasiai tsi sakyti,nes turiu įrodymų apie jų darbą.Pasityčioja iš žmonių, priimdami sprendimus.Nei vienas žmogus neras teisybės teismuose,jeigu bilinėsis su” savų” grupuočių nusikaltėliais.Tokie teisėjai Lietuvoje.Visus siunčia į teismus ,nors patys žino ,kad juose teisybės neras.Visiem Lietuvos žmonėm siūlau pasižiūrėti filmą JAV ”60 greitkelis”,tokioje situacijoje yra Lietuva 26 metai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių