Lietuvos stačiatikiai pakvietė Konstantinopolio patriarchą pagerbti šventųjų relikvijų

 • Teksto dydis:

Į Lietuvą ruošiantis atvykti Konstantinopolio patriarchui Baltramiejui I-ajam, Maskvos patriarchatui pavaldžios Lietuvos stačiatikių bažnyčios atstovai kviečia jį pagerbti šventųjų relikvijų.

„Gavus žinią apie Jo Šventenybės Konstantinopolio Patriarcho Baltramiejaus I būsimą viešnagę Vilniuje, Lietuvos Stačiatikių arkivyskupijos kanceliarija, palaiminus Vilniaus ir Lietuvos metropolitui Inokentijui, praneša, kad Jo Šventenybė ir Jo stačiatikių delegacijos nariai turi galimybę pagerbti Didžiųjų Lietuvos Šventųjų, tautos globėjų, kankinių Antonijaus, Joano ir Eustachijaus relikvijas, saugomas Šventosios Dvasios stačiatikių vienuolyne“, – rašoma pirmadienį išplatintame pranešime.

Kvietime taip pat užsimenama, jog šalia minėto vienuolyno, katalikų koplyčioje, yra saugoma Aušros vartų Dievo Motinos ikona, „kuri yra garbinama tiek Romos katalikų, tiek stačiatikių“.

Jame nurodoma, jog, metropolito Inokentijaus teigimu, šis kvietimas yra „pagarbos ženklas aukštam Konstantinopolio Patriarchato vadovo dvasiniam rangui ir Jo delegacijos narių išpažįstamam Stačiatikių tikėjimui“.

Kaip BNS nurodė Lietuvos stačiatikių bažnyčios atstovė Marija Jakubovskaja, šis kreipimasis yra „tiesiog geros valios ženklas, viešas kvietimas“.

Antradienį į Lietuvą atvyksiantis Baltramiejus I-asis su premjere Ingrida Šimonyte pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo, taip pat susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda.

Patriarchas aplankys šalyje besikuriančią tikinčiųjų bendruomenę, susitiks su penkiais dvasininkais, kuriuos praėjusį mėnesį sugrąžino į į kunigų luomą.

Minėtus dvasininkus Maskvos patriarchatui pavaldus Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus savo dekretais pernai vasarą iš šio luomo pašalino.

Tuomet teigta, kad kunigai padarė kanoninius nusikaltimus, susijusius su melagingų pranešimų teikimu, nepaklusimu valdančiajam vyskupui, sąmokslo rengimu.

Tačiau Konstantinopolio Sinodas konstatavo, jog priežastys, dėl kurių minimiems dvasininkams buvo paskirtos bausmės, „kyla visai ne iš bažnytinių kriterijų, bet iš pagrįsto šių dvasininkų pasipriešinimo karui Ukrainoje“, ir grąžino jiems kunigų statusą.

Į kunigystės luomą sugrąžinti dvasininkai viliasi, kad Konstantinopolio patriarchas Lietuvoje suformuos jam pavaldžią nuolatinę bažnytinę struktūrą. Tačiau kol kas toks sprendimas nėra priimtas.

Savo ruožtu Lietuvos stačiatikių bažnyčia siekia didesnės autonomijos ir skelbia priartėjusi prie savarankiškos bažnyčios statuso, nes jų tokį prašymą Maskvos patriarchato Švenčiausiasis Sinodas nukreipė svarstyti vyskupų susirinkime.

Stačiatikiai Lietuvoje yra laikomi viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kokie dar Lietuvos gal vilniaus

tikėkimės patriarchas atsilaikys prieš maskovijos statytiniu

tikėkimės patriarchas atsilaikys prieš maskovijos statytiniu portretas
padės mūsų ortodoksams atsijungti

Salin maskolius is Lietuvos

Salin maskolius is Lietuvos portretas
Absoliuciai. Konstantinopolio patriarchatas jega buvo “ikorporuotas” i naujai sukurta maskvos patriarchata pasisavinant visa ju turta. Primena Lietuvos “istojima” i SSSR. Salin issigimeli maskvos patriarcha vlada gundajeva, salin maskvos patriarchata!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių